| anonim_4396 a întrebat:

"Domnul a trimis un peste mare sa inghita pe Iona, si Iona a stat in pantecele pestelui trei zile si trei nopti."

Misterioase sunt caile domnului nu?
" I'm in a fish, fish, fish, fish, fish ^__^ "

6 răspunsuri:
| Geass a răspuns:

Mai mult poveste de desene animate.Da ce să şi faci, vine acum un creştin şi spune că acest basm nu trebuie luat în râs.

| RAY a răspuns:

Ce vorbesti eu am gand sa trec oceanul in america intr-o balena totusi mai trebuie sa ma ingras sai platesc calatoria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai sti ce semnifica, nici nu te-ai gandi sa postezi.dar cun nu stii, de unde nu e nici Dumnezeu nu cere.pot eu sa -ti cer sa pricepi? cu ce?

| Silviuloan a răspuns:

Daca nu gandesti asta-i partea a doua...
Cele trei zile a inchipuit jertfa de pe Sf Cruce

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns (pentru Silviuloan):

Fa cercetari adanci inca de la egipteni si vezi crucea ce origini pagane a avut.Nu ne cere oare Dumnezeu sa ne inchinam in spirit si adevar prin intermediul celui care a murit pentru noi? Se vorbeste in scripturi scrieri de dupa moartea si invierea lui Isus detalii cu privire la venerarea vre-unei cruci? Ce atitudine au avut crestinii din secolul I cu privire la acest lucru? Nu oare exemplul lor este un model? Ai de mediatat.Ai venera pistolul cu care prietenul tau ar fi inpuscat? La fel si cu venerarea unui obiect, desi Isus a fost rastignit pe un stalp de lemn.Galateni 3:13; Fapte 5:20.De unde sfanta, sfant inseamna pus deoparte pentru Dumnezeu.Nu are nici o legatura.Zic acestea cu tot respectul fata de tine desi nu te cunosc, dar invataturile false ii duc pe muti in eroare si se intreaba de ce se intampla unele lucruri. Faptul ca Iona a stat 3 zile in burta unei balene este totalmente adevarat lucrul asta s-a demonstrat chiar in prezent, stiinta este de-acord, si prefigura cele 3 zile pe care Isus trebuia sa le implineasca.

| Nonono a răspuns:

Razi tu Harap-Alb, dar rasul tau va da in plans.