| TheBirdOfTheHermes a întrebat:

Dr. House: Dacă vorbeşti cu Dumnezeu, eşti credincios. Dacă Dumnezeu vorbeşte cu tine, suferi de o psihoză.

Câtă veridicitate crede-ți că are?

11 răspunsuri:
| 220V a răspuns:

Mai ii si chestia aceea, daca din 10 oameni, 9 sunt nebuni, acea nebunie devine normalitate. Iar acel cu numarul 10 este exlus din acel grup, ceilalti considerandu-l nebun, el fiind cel mai normal dintre toti.

| M25M a răspuns:

Noi vorbim "despre" nu "cu".

| dragos9234 a răspuns:

100% corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numește efect placebo această „psihoză". Da, îi dau dreptate.

| victorandrei a răspuns:

rolling on the floor) acelasi sistem ca si : nu esti nebun daca vorbesti cu dulapul ci cand acesta iti raspunde laughing)

| Never4ever a răspuns:

Adevarat 100%. House e o persoana realista.

| GRs a răspuns:

EmaS parca zicea ca Dumnezeu vorbeste cu ea. laughing

| crestiniromani a răspuns:

Tu vorbesti cu Dumnezeu cand te rogi. Dumnezeu vorbeste cu tine, cand citesti Biblia

| Dasinudasida a răspuns:

0 %