| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu e extraterestru? Teoretic asa ar trebui, fiindca provine din afara Terrei.Nu?

12 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Nicidecum. mintea umana... imediat, e afara. Terra e inclusa in Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yahwe e un extraterestru, da, dar o entitate extraterestra, nu o fiinta cu corp, cum au celelalte rase extraterestre. "Dumnezeu" e mai degraba un "titlu" nu un nume, dumnezeire, dumnezeiesc ar fi sinonime cu diviniatie, divin.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Să-și socată dracii... eu cred că el e posedat de diavol" (Gigi Becali)

| AlexeHellsing a răspuns:

Dumnezeu se poate spune într-adevăr că este extraterestru, dar în același timp este și terestru. Cuvântul care definește condiția lui Dumnezeu este „omniprezența".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Smecher sa citezi din Gigi Becali, el e liderul vostru spiritual, nu?

| danut a răspuns:

Dumnezeu este extrauniversal, adica EL este din afara universului nostru, EL a creiat universul si da este si extraterestru dar in acelasi timp este si TATAL nostru. Sa insemne asta ca si noi suntem extraterestri?

| RAY a răspuns:

Teoretic vorbind da e din moment ce provine din afara Terrei

| AlexeHellsing a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bun decât Hitler... rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Nu, dar e clar predominant, tara asta e plina de ciobani.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este Duh, nu inseamna ca e o fantoma, este Duh, si El te iubeste enorm, dar este o persoana cu sentimente ca mine si ca tine.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu are comparatie cu nimic, El este o Sursă inepuizabilă de energie dinamică. Isaia40:26.