| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu "se vede" pe cerul senin noaptea acolo unde printre stele este intuneric sau negru, acolo locuieste Dumnezeu. Corect?

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,Dumnezeu locuieste in cer, dar el este invizibil ochilor nostri pentru ca e spirit. Nu il putem vedea. Ioan4:24

| Kaℓi a răspuns:

Nu.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

In Cuvantul Lui Dumnezeu Biblia este scris despre Dumnezeu ca despre un nor intunecos ( negru ) irespirabil adica ca un vid.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar crezi asta?
Inseamna ca ai citit degeaba Biblia, n-ai inteles mare lucru. Doar faci valuri pe aici cu intrebari aiuristice.

| Crackman a răspuns:

Nu este undeva anume... gandeste ca ceea ce vezi tu acum este intr-un inivers paralel... habar nu am doar ca el nu este un mos care sta pe cerwinking

| Ben00 a răspuns:

Un tehnician american de la un telescop a avut curiozitatea sa vada "textura" cerului, adica albastrul intunecat dintre stele. A trebuit sa mareasca un punct dintr-o astfel de zona. Ce crezi ca s-a vazut? O puzderie de galaxii.
Dumnezeu poate fi peste tot. Noi judecam din perspectiva noastra, si ne imaginam o planeta pe undeva. Insa uitam ca exista si asa numitele campuri, care nu au nici un suport pe particule; cu siguranta ca sunt si alte forme de care noi nu stim, si care nu au nevoie de o teorie a noastra pentru a exista.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc: crezi si ca Pamantul este plat nu?

| Supicadepui a răspuns:

Corect sau nu, bolta cereasca e o priveliste minunata.

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns:

Asta sa intampla cand fumezi si ai calculatorul deschis
Copii lasati drogurile nu sunt bune.

| DepravatRo a răspuns:

Lasa-te de droguri.