| LibertateDeGandire a întrebat:

Dupa parerea ta, oare de ce mai sunt inca retarzi care pot crede basmele idioate propagate de iudaism si transferate in crestinism? https://www.youtube.com/watch?v=eWtt9zqsOJA
suntem totusi in secXXI, nu se mai face lumina in case cu opaitul!

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Păi ţi-ai răspuns singur la întrebare. Că-s retardaţi. Îţi dau exemple de vreo cinci sau şase inşi care nu au progresat mult de când au fost fătaţi în lume.

| LibertateDeGandire explică (pentru Gizăz):

Ai foarte mare dreptate! crede-ma ca am intalnit chiar personal,oameni care se cred cineva in societate,si mi-au spus ca daca ar venii un ordin Divin,ar ucide pe toti nelegiuitii,inclusiv,frate, sora, copil, etc. deoarece chiar biblia descrie du de amanuntul asemenea crime oribile, infaptuite la comanda lui Yahwe!

| anonimg a răspuns:

Ba inca Scriptura merge mai departe si spune: "Prin credinta pricepem ca lumea a fost facuta prin Cuvantul lui Dumnezeu, asa ca tot ce se vede n-a fost facut din lucruri care se vad." (Evrei.11:3)
Lumina nu vine oare din cer? Pana si spicul de grau din care ai tu paine pe masa se indreapta spre cer, spre Dumnezeu. Numai omul care este facut dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu nu se indreapta spre cer.