| Gautama a întrebat:

In sec.XXI mai sunt naivi care mai pot crede asa ceva?
Basme si abureli mistice iudeo-crestine : http://www.youtube.com/watch?v=eWtt9zqsOJA

9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Un naiv care crede in Vechiul Testament sunt si eu. Si mai cred si in cel nou. Pe urma ar mai fi si vindecarile Sf Serafim de Sarov, ale Sf Nectarie de la Egina, ar mai fi si cuvintele Sf Serafim de Viritza, ale parintelui Arsenie Boca...

| verdeinfață a răspuns (pentru costis):

Costis
Chiar esti NAIV ( chiar prost ).
In sec XXI poti crede ca poti sta de vorba cu un magar?
Doar daca te dai la el sa ti-i traga pe la spate!

| oprescudorin11 a răspuns:

Deja ati aparut ciborgii? Cate cipuri v-au implantat in creierul care nu-l aveti?"

| Exilee a răspuns:

Interventia divina. Este putin ilogic, dar gandeste-te ca pentru Dumnezeu imposibilul devine posibil, si poate intr-o zi vom intelege aceste taine. Oricum, argumentul credulitatii persoanel stiu ca nu conteaza, insa eu sunt sigur ca asa s-a intamplat dupa cum spune Scriptura.

| Exilee a răspuns:

Iona a FOST INGHITIT. Este o diferenta intre A INGHITI si a MESTECA, a SFASIA etc, deci este exclusa varianta ca el sa fi fost "atacat" de dintii pestelui, iar la digestie, consider ca aici a intervenit si divnitatea. Sa nu uitam ca s-a rugat 3 zile si 3 nopti, iar poate datorita rugaciunilor, Dumnezeu l-a protejat de actiunea enzimelor si a celorlalte procese ale digestiei happy

| NOname a răspuns (pentru Exilee):

Eşti pe bune, exile?
După ce crezi în aşa ceva la modul serios, cum te mai poţi considera un om inteligent? (numai nu-mi veni cu carnetul de note) : ))

| Exilee a răspuns (pentru NOname):

AM si mentionat ca argumentul credulitatii persoanle nu conteaza, dar i-am spus exact parerea mea :D

La multi ani ( cu toate ca mai sunt aproximativ 15 minute) pentru ZIua Nationala.

http://luminapentrucandeladinsuflet.wordpress.com/......-biruinta/

Dar in special as dori sa asculti acea melodie. Sper sa-ti placa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa protejeze anumite mesaje multi intelepti antici au folosit ermetismul, si bine au facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi nu cred in crestinism si in acelasi Dumnezeu in care credem noi. De aceea, aceste alternative prezentate sunt mult mai plauzibile pentru ei decat ce credem noi.

De aici au si asa de mare succes cu documentarele lor.