| Ele68 a întrebat:

E adevarat ca Jimmy Page Chitaristul din Trupa Rock Led Zeppelin si-a vandut sufletul diavolului ca sa il faca vedeta?

13 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Mnu, nu e.Astea sunt chestii digerate de toti ciumpalacii speriati de bombe.Maine poti auzi ca Pink Floyd sunt satanisti si ca ascundeau secretele lumii in piesele lor.Pur si simplu aberant.

| n0matterman a răspuns:

Iar ati venit ma pui de Sherlock Holmes si Hercule Poirot?

| Holocaust a răspuns:

Terminaţi cu prostiile astea odată!
Să te binecuvânteze Hendrix, copile, sau să-ţi facă o exorcizare pe ritmurile de la Voodoo Child.

| Shaoran a răspuns:

Pe langa "demascarea industriei muzicale" care este un documentar excelent despre muzica...
Iti propun sa citesti si: http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm. O analiza superba asupra muzicii rock in special, cu proveniente si foarte multe altele, daca vrei cu adevarat sa aflii raspunsuri, alunga lene si punete pe citit.

| Zenicide a răspuns (pentru Shaoran):

Mori de ras nu altceva, am citit si http://www.sfaturiortodoxe.ro/_noroc.htm dar trebuie sa iau o pauza, nu mai pot de ras =))

| GusWaters a răspuns:

Da' Bonzo, John Paul Jones si Plant cui si-au mai vandut sufletul?! Ia zi! Nu mai fi hater si accepta realitatea: toti cei patru led zeppelin-i au fost niste genii muzicale de un calibru cum rar vor mai exista, iar Page a fost cel mai bun chitarist din istorie.

| RockNbeer a răspuns:

Si daca am sa cant riffurile de la kashmir si de la starway to heaven, am sa ajung alaturi de el in iad? :O

| CatalinVaslui a răspuns:

Da este adevarat.
Si nu este singurul care a facut acest lucru pentru a vedea si a intelege cum sta treaba cauta pe YouTube.com "Demascarea Industriei Muzicale" si dupa ce te uiti la toate partiele astept sa-mi spui ce parere ai!
Stima si Respect!

| Wehrmacht a răspuns (pentru CatalinVaslui):

Ma tu chiar existi? De unde sti tu ca si-a vandut sufletul?
Daca un ateu spune ca a auzit de la cineva un lucru...care este adevarat mai mai greu de inteles, nu este crezut. Daca un crestin vine cu o aberatie il cred toti imediat...

| CatalinVaslui a răspuns (pentru Wehrmacht):

Pentru mine era intrebarea? daca da afla ca esti total pe dinafara si ai nororc ca am cont senior ca faceam rapot sa te stearga esti totaaal... si uitate ce tia scris atata lume uitate la ce tiam recomndat si apoi vb nu ma lua pe mine cu Atei cu nu stiu ce. Salut!

| Wehrmacht a răspuns (pentru CatalinVaslui):

Nici nu mi-ai raspunslaughinglaughing Cum ma raportai ma? Nu am incalcat regulilelaughing
Deci...de unde sti tu ca si-a vandut sufletul? Ca asa au spus niste cretini pe care nici nu ii cunosti? Chiar asa credul si usor de influentat esti? De unde sti tu ca si-a vandut el sufletul?

| CatalinVaslui a răspuns (pentru Wehrmacht):

Stie Toata lumea (care a cercetat...) in fine nu ma cert cu tine Stima!