| KittyEyes a întrebat:

E adevarat ca la ortodocsi este pacat sa intre intr-o birerica catolica?

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

E adevarat ca la ortodocsi este pacat sa intre intr-o birerica catolica? == cârciumarii ziceau: bețivii mei nu trebuie să bea la altă cârciumă, ci doar la mine. Așa o fi și la ortodocși, credincioșii mei, nu trebuie să frecventeze alte biserici și să nu dea bani la alți popi, ci numai mie.

| Arthur a răspuns:

Nu este nici un păcat.

| Inferno a răspuns:

Nu.

| OOOLEOOO a răspuns:

Acestea nu sunt decat mici capricii religioase.

| LineGuide a răspuns:

Nu, un ortodox poate intra in orice biserica crestina fara probleme, si chiar sa se orage acolo, dar sa nu se roage dupa slujbele lor, si nici sa se inchine la statuile lor sau icoanele lor, ci numai la Dumnezeu ca si cum ar fi acasa la ei si nu ar avea icoane...preotul catolic este un om, si nimeni din clerul catolic nu e mai presus decat un preot ortodox(pe plan sentimental), nici macar papa!
Doamne ajuta!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Daca esti un discipol de al lui Iisus raspunde, cum poate sta împreună lumina cu întunericul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alţii intră şi-n bordel şi nu păţesc nimic, să fie păcat intrarea în altă biserică? Nu prea cred.

| vitbsk a răspuns:

E păcat să te împărtășești cu ei sau să te rogi după rugăciunile lor.

| AnnaMaria27 a răspuns:

NU!

| comandamente a răspuns:

Dar invers ce tear face sa nu crezi ca e pacat?

| comandamente a răspuns:

Nu e adevarat.
puneti intrebarea inversa.
E adevarat ca la catolici este pacat sa intre intr-o birerica ortodoxa?
asa nu cred ca tiar conveni.
dac ai sti ce anseamna sa pacatuiesti cu adevarat ai pune mana la gura.

| autoside a răspuns:

Clar, aberatii.