| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E adevarat ca oricat de exceptionali si inteligenti ar fi parintii, copiii nu vor mosteni intregul lor potential? Din doi copii unul e mult, mult mai prost decat celalalt.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

E un cliseu serios ca un multimiliardar sa se casatoreasca cu un top model, foarte putin probabil sa iasa din asta un top model si geniu in acelasi timp

in plus geniul e o exceptie absolut ABSOLUTA, pentru ca un geniu cu adevarat genial poate avea frati si surori cu inteligenta mediocra

deci, da, e cam adevarat! sad

| Meme10Memu a răspuns:

Esti la religie. Fara referinta numita Dumnezeu nu putem defini corect ce e prostia.

| Sonia822 a răspuns:

E adevarat. Dar stii de ce? Injectii in primii ani! Nu ca nu mostenesc potentialul, dar le dezvolta autism

| David2120 a răspuns:

Eu cred ca nu este asa! Deoarece nu ne putem exprima spunand ca un copil e prost, acestia fiind frati sau surori.De obicei copiii mostenesc caracteristicile fizice si sufletesti ale parintilor.Noi trebuie sa ne gandim ca toti oamenii suntem egali! Si ca nu suntem superiori altora! Sper ca ai inteles la ce m-am referit! Deci nu este adevarat!