| Florincrap a întrebat:

Ce credeti ca sunt copiii cu autism si Asperger? Pot fi acesti copii integrati in societate?
Pot talentele acestor copii a fi valorificate la intregul lor potential?
Cand se vor sfarsi dramele acestor copii si parinti?
Dumnezeu poate fi atat de crud?
Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu prea pot fi integrati in societate si nu e vina lui Dumnezeu. exista dovezi cu privire la legatura intre autism si anumite vaccinuri, deci e vina omului.

| eandopuncttk a răspuns:

Da. acesti copii pot fi integrati in societate, si chiar usor, dar., exista un dar, un mare DAR, lumea, restul lumii. Copiii nu sunt vinovati ca asa s-au nascut, lumea, oamenii sunt cruzi, nazism... Iar legat de dramele copiilor si parintilor nu cred ca se vor sfarsi candva, mentalitatea majoritatii oamenilor nu poate fi schimbata (din pacate)

| Florincrap explică (pentru eandopuncttk):

Trist,dar adevarat!

| eandopuncttk a răspuns (pentru Florincrap):

Asta e realitatea si nu avem posibilitateasa o schimbat poate nici peste 1000 de ani

| Annitu30 a răspuns:

Numai Dumnezeu stie.

| CynthiaElizabeth a răspuns:

Toti suntem oameni si toti avem dreptul la fericire!
Din pacate prea multe persoane nu gandesc asa.