| anonim_4396 a întrebat:

E bine sa ma pocaiesc și implicit sa renunț la multe din placerile vieții?
Parca simt ca trebuie neapărat sa fac și pasul asta în viata.
Dar la mine e mai greu nu știu daca o sa reusesc pentry ca nimeni din familie nu e cu credință din pacate
Cum sa fac, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credința trebuie so ai tu personală față de El de Dumnezeu. Nu familia nu prieteni tai tovarăși tăi soția ta prietena ta. Tu trebuie sa ai credință în el Adevărată nu falsă și de fațadă sa arăți lumi ca tu crezi în Dumnezeu și ești ești om bun este mai mare păcatul decât orice alt păcat. Doar tu și Dumnezeu trebuie sa ai credință Adevărată în El atâta tot.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai bine îți pui ordine în viața decat să renunți la chestii care îți fac viața mai plăcută? Sau nu ai deloc control asupra ta și crezi că religia va avea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa dovedești nimănui și sa arăți nimănui legătură dintr ding și Dumnezeu este una singura și directă Credință Adevărată. Dumnezeul este doar unul singur și Atâta.tu alegi dacă crezi cu Adevărat în el sau nu nu ține de familia ta de soția ta prieteni tăi ține de tine totul absolut totul între tine și credință Adevărată în Dumnezeu

| KovacsB a răspuns:

De ce sa te pocaiesti, sunt destui pocaiti cu probleme nu mai este nevoie de inca unul.
Trezeste-te daca nu stii ce sa faci.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu e deloc greu. Nu ai nevoie de familie ca sa te schimbi. Pocăința aduce după sine sănătate și vigoare sufleteasca si înțelepciune. O să vezi ca o sa fie tot mai usor si mai frumos.