| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

E normal sa imi fie frica de iad?

32 răspunsuri:
| Logic101 a răspuns:

Nu, preotii sugereaza ca ar trebui sa-ti fie frica de entitatea numita "Dumnezeu" pentru ca atata timp cat crezi ca exista si iti este teama de el, biserica si entitatea detin controlul asupra ta.

Frica a fost folosita de-a lungul timpului de conducatori pentru a obtine obedienta din partea multimii. Nu poti ameninta o gaina sa faca mai multe oua, pentru ca gaina nu are notiunea zilei de maine, dar poti ameninta un om sa-ti dea ouale lui.

| danay72 a răspuns:

Nu ar trebui sa îți fie frică pentru ca în Biblie iadul se referă la moarte nu chin veșnic. Apocalipsa 21:8