| Ganderoaica a întrebat:

E păcat in post sa faci cuiva o declaratie de dragoste sau sa flirtezi?

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Daca chiar il iubesti si simti sa faci asta...fa-o. Numai sa fie iubirea aceea din inima: gingasa, firava, ca sa il faca pe el fericit ca tu te gandesti la el, nu sa obtii ceva de la el.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu dacă intentionezi să te căsătorești cu persoana respectivă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mare păcat să nu le faci pe amândouă. Dar să nu preacurvești. Adică să nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar fi păcat sa faci un lucru doar în zilele de post? Dumnezeu te vede numai când e post? Toate păcatele sunt păcate mereu, nu numai de post. Gândește te tu singura dacă e păcat sa flirtezi dau sa faci cuiva declarații de dragoste în general, și dacă îți dai seama ca e, nu o face nici de post, nici după post

| MocanuAlina2006 a răspuns:

Dacă îi spui din inimă și chiar vrei să-l faci fericit și să-l iubești nu, dar dacă o faci pentru a ajunge la un punct de ex. Sex înainte de căsătorie da e păcat, e păcat dacă o faci cu un scop nu că îl iubesti