| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

E pacat sa sacrifici sau sa chinui animale?
Oamenii astia or sa pateasca ceva?
(ma refer in special la animalele/oamenii din video de mai jos)
http://disposablewebpage.com/turn?page=QyGmsus2Je

Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

Este mare pacat, caci si animalele sunt creatia lui Dumnezeu. Legile si pedepsele exista, dar, din pacate, nu se aplica si nu se verifica si pedepseste incalcarea lor. Candva, cand vom fi si noi niste oameni civilizatia, animalele vor avea o viata linistita, cum o merita dupa dragostea totala si neconditionata pe care ne-o ofera cele de compania. Ar trebui toti, ca tine, sa atragem atentia publica asupra acestui lucru!

15 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cât timp sunt jertfă pentru Dumnezeu nu e păcat.
Oricum te las pe tine să mănânci doar iarbă că mie îmi trebuiesc și animale, nu-mi pasă dacă lui Dumnezo îi place sau nu carnea de vită dar pentru mine e esențialăhee hee

| monstrulet a răspuns (pentru FucktheSystem):

De la mancatul carnii de vita pana la jupuitul animalelor de vii, cred ca e un pas mare.

| FucktheSystem a răspuns (pentru monstrulet):

Cred că n-ai prins ideea că eu eram de fapt ironică...

| monstrulet a răspuns (pentru FucktheSystem):

De fapt cred ca nu te-ai uitat la video. tongue

| FucktheSystem a răspuns (pentru monstrulet):

De fapt am mai văzut clipul ăla de cel puțin 10 ori, dar am răspuns la întrebare, să nu crezi că în România porcul care-l mănânci tu de crăciun moare într-un mod prea plăcut, dar tu tot îl mănânci.
Ce vroiam de fapt să zic este că totuși carnea este importantă în alimentație deci în nici un caz n-ar fi păcat să ucizi un animal iar la partea cu chinuitul am făcut referire în prima parte a răspunsului „Cât timp sunt jertfă pentru Dumnezeu nu e păcat."
Recapitulare:
E păcat să ucizi un animal?- Nu
E păcat să chinui un animal?- Cât timp sunt jertfă pentru Dumnezeu nu e păcat. ( Ironie, în caz de e nevoie să precizez asta din nou)

| monstrulet a răspuns (pentru FucktheSystem):

Am inteles ce voiai sa zici initial, nu trebuie sa te repeti tongue. Eu doar ma asteptam sa fii mai șocata de la clip. Heh. Nu m-am gandit ca esti asa obisnuita cu el.
ps: nu ma cheama danutza ca sa nu vad ironia

| Minks a răspuns:

Eu sper ca oamenii aia sa moara in chinuri, lasand la o parte orice implicatie cu pacatul sau religia. E imoral sa faci asa ceva, si i-as omori cu mana mea.

| Tania a răspuns:

Este un gest groaznic sa chinui animale.
Mie imi vine sa plang cand vad imagini cu bietele animale maltratate de niste idioti.
Cine chinuie animale care pur si simplu nu au facut nici un rau si sunt dobitoci care le place sa faca asta, sper sa aiba si ei parte intr-o viata de ce a facut bietelor animale.
Cat despre sacrificare...depinde cine sta la curte si are gaini,capre, porci le tine ca sa le manance sau sa foloseasca ceva de la ele.
Mai sunt de acord cu eutanaierea unui animal in suferinta, care trage sa moara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tania):

Gandeste si tu la porci sau la gaina aia cand o manci? crezi ca ea nu a suferit asta e evolutia doar cel puternic supravetuieste

| Tania a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cred ca Dumnezeu a lasat unele animale in folosul omului inclusiv pentru hrana, asfel nu eram carnivori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tania):

Alea nu sufera la fel? tu crezi ca alea adora moartea?

| 12alex12 a răspuns:

Desigur inchisoare risca si pe viata ce zic eu risca primesc inchisoare pe viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici n-am putut sa ma uit la tot clipul ce oamenii. Daca i facea asta la pisica mea l-as gaza pe toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sacrifici,sa vanezi pentru hrana nu e pacat.un vanator care raneste, animalul si nu-i curma suferinta repede si fara durere, este un criminal.iar cei aratati in filmul asta sunt mult mai rai.

| iKaede a răspuns:

Sa ii manancec viermii in iad de satanisti. huaaaaaaaaa ce idioti. darar Domnu sa pateasca si ei la fel ca animalutele alea. bgm *************************** x-((