| anonim_4396 a întrebat:

Ema singura persoana care se da credincioasă dumnezeu stie daca o fi sunt curios cum isi iubesti tu aproapele? ca exemplu iubestema pe mine poti? sau doar te dai crestina mare pe TPU

draga ema acum cateva zile mai acuzat ca tiam spart contul fara sa ai nici macar o dovada ai dat dovada de pocainta banuiesc, asa e pocainta la voi sa acuzati persoane fara nici un drept, ipocrizia e generala in crestinismul vostru

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,te iubesc.Chiar daca te banuiam ca tu ai fi acela care mi-ai spart contul, nu am fost suparata pe tine si am continuat sa iti raspund la intrebari sau la raspunsurile tale. Spune-mi daca eu te-am jignit vreodata pe tine.Intotdeauna am fost ingaduitoare cu tine, chiar daca de multe ori ai vorbit urat la adresa crestinilor.Eu ti-am raspuns cu dragoste.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ma bucur ca ma iubesti, ce fel de iubire?

| EmaS a răspuns:

Atunci cand Il iubesti pe Dumnezeu, dragostea lui iti cuprinde inima si ea se revarsa si in relatiile cu aproapele.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Fara suparare eu cand iubesc am porniri de alea omenesti sti tu? ai dragoste de aia?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragostea este de mai multe feluri. Dragoste de Dumnezeu,de sot-sotie, de parinti, prieteni.

| CristiB93 a răspuns:

Un crestin adevarat iubeste pe toti oamenii iar Ema este unul din acei crestini, oricat de urat o sa te porti cu crestini Ema tot o sa te iubeasca si daca vrei a sti ei eu te consider un om bun si prieten adevarat chiar daca esti ateu eu te vad ca fiind un om bun.

| NewWorldOrder a răspuns:

Sunt crestin, insa nu sunt Dumnezeu si nu pot sa-l iubesc pe raymusic, ema ai un suflet foarte mare, m-a ierta Domnul

| MMadalina a răspuns:

Nu puteai sa o intrebi acest lucru in privat?