| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca aceasta pentagrama: http://www.wiccaworkshop.com.br/wicca/4145-tb.JPG te protejeaza de diavol/demon sau de posedari demoni?

Răspuns Câştigător
| infectieacuta a răspuns:

Nu are nici-o treaba cu apararea de draci laughing e un semn folosit des in ritualurile de magie neagra sau in wicca

| anonim_4396 explică (pentru infectieacuta):

Apoi dară ce te apară de draco straight face smug

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateismul te apara de posesiune demonica. happy

17 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Te apara 100% de dracu, nu ii asculta pe astia. Chiar functioneaza.

| thealchemist a răspuns:

Nu, este simbolul religiei Wicca (nu e folosit in magia neagra).

| RAY a răspuns:

Nu exista diavoli,noi suntem niste diavoli ai naibi de reali, ipocriti, rai, ne facem rau unul altuia, ratiunea te apara de prostie

| Lizzu a răspuns:

Da.
Am auzit si eu ca cea cu doar un colt in sus nu este periculoasahee hee doar cea care are ambele cornite in sus big grin e dangerous.

| ErrorFound a răspuns:

Nu stiu, probabil un shotgun e mai eficient...Nailed it!

| Maxim96 a răspuns:

Cum sa te protejese semnul diavolesc de diavoli?
Diavolii se cutremura de cruce.Ea este arma cu are Iisus Hristos a biruit iadul si moartea!

| anonim_4396 explică (pentru Maxim96):

ASta nu e semn diavolesc raised eyebrows Cea cu varfu in jos e diavoleasca.

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

Iarta-i ignoranta si incultura. Asa se intampla cand nu ai habar decat de biblie.

| Scarbo a răspuns (pentru Maxim96):

Aia sunt vampiri nu demonirolling on the floor

| BlackSulphur a răspuns:

Bullshit.

Răspuns utilizator avertizat
| Aiwendil a răspuns:

Nu te protejeaza de diavol sau de demon, dar ea e vazuta ca fiind semnul lui Lucifer.
Nu se stie in realitate semnificatie ei adevarata.Ar putea fi dimpotriva o amuleta norocoasa.Pe vremuri cans s-a impus religia crestina orice nu era legat de Dumnezeu era considerat ceva al lui Satana.Si astrologia care sudiaza influienta unei planete asupra unui om era considerata atunci ceva a diavolilor ceea ce nu e adevarat.

| Dragonfly6 a răspuns:

Te apara de toti dracii, mai ales daca o folosesti tinuta invers.

| infectieacuta a răspuns:

De draco te apara cica tămâia sau chestiile "sfinte" cum ar fi crucea sau apa "sfintita" smug mai pe scurt, tot ce are numele "sfant" la sfarsit, dar astea is numai povesti. laughing

| нσяяσя a răspuns:

Nu