| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Este adevarat ca Biblia este cuvantul lui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, Biblia este Cuvantul scris al lui Dumnezeu. A fost scrisa de catre 40 de barbati alesi de Dumnezeu (numiti profeti), intro perioada de~1600 de ani. Este formata din 66 de carti, imbinate armonios. Oamenii indrumati de spirit sfant au scris mesajul lui Dumnezeu (2Timotei 3:16, 17: 2Petru 1:20, 21).

87 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Pentru cei care chiar cred, probabil da.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Tu nu crezi in ceea ce vezi? Ce dovada mai vrei?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Si mai exact ce vad? Explica-mi si mie, o carte scrisa de autori necunoscuti, care a scris fiecare ce a vrut, o carte care se contrazice singura?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Tu nu vezi? Dumnezeu nu e un autor necunoscut, cum se contrazice omul ca biblia se contrazice singur.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Bine omule, nu stau sa fac polemica cu tine pe tema asta, fiecare are credintele lui.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Tu nu ai nimic iti spun eu nici o credinta pomelinice sa faci pentru cei care iai pierdut.

| Holiday a răspuns:

In aceeasi masura in care Coranul e cuvantul lui Alah. Adica 0(zero).

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Holiday):

Si tu esti orb si nu vezi ceea ce te inconjoara ai vederea 0 (zero)

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Te rog frumos, nu baga mortii in discutii. Eu am credinta dar nu aceeasi credinta ca si tine, intelege, fiecare crede in ceea ce ii se pare logic. Iar ce spui tu nu are logica.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Tu esti orb nu vezi creatia lui Dumnezeu, credinta ta nu e credinta, De ce te-ai lepadat de El?

| Holiday a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Tu de ce te-ai lepadat de Zeus, de exemplu?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Din cauza motivului. Acum poti inceta?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Holiday):

Pentru ca eu nu am crezut in zeus de exemplu

| Holiday a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

De ce n-ai crezut?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Acum mă bucur de suferinţele mele pentru voi şi împlinesc, în trupul meu, lipsurile necazurilor lui Hristos, pentru trupul Lui, adică Biserica,

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Holiday):

Unde vad eu lucrarea lui Zeus pe pamant?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Nu cred in zeii Olimpului, sau nordici, sau egipteni desi este interesant sa citesti despre ei. Cred in univers tongue

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Spre aceasta mă şi ostenesc şi mă lupt, potrivit lucrării Lui, care se săvârşeşte în mine cu putere.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Dar tu nu il cunosti pe Dumnezeu de ce crezi in Univers?

| Holiday a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Pai tocmai asta e buba, ca nici pe a zeutului tau nu o vezi. Doar iti imaginezi tu ce cool ar fi sa fie un spiridus de asta care sa iti dea viata vesnica.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Pentru ca e real?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Holiday):

Daca mergem cu El avem viata vesnica, Dar tu esti orb si nu vezi cele facute de El, Eu cred si vad tot ceea ce a facut el, Tu esti un mincinos care nu vede cele facute de El

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Tu cunosti univerul sau universul e necunoscut pentru tine?

| Holiday a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Cu ce ai combinat extasy-ul? Cu ceva tarie?!?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Holiday):

Creca si fuma si pilii ceva vodka sau palinca de aia tare de la tara, ca altfel nu imi explic. Mariani, scrisesi un "el" cu litera mica, vezi ca pacatuisi. Nu cunosc universul, dar cel putin exista.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Holiday):

De ce sari de pe subiect cand fapta ta este mincinoasa?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Vanqu1sh):

Si Dumnezeu este necunoscut dar ma bucur ca vezi cu coada ochiului.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Eram ironic.

| Holiday a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Stai linistit, fa-ti numarul, tu esti exemplul perfect pentru cei care mai au dubii cu privire la efectele religiei si credintelor religioase. Exact de personaje ca tine e nevoie sa-i faca sa inteleaga de ce povestile astea sunt nocive.winking

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Holiday):

Vezi, Doamne, cat sunt de stramtorat, launtrul meu arde, Inima mea se zbuciuma in trupul meu, pentru ca m-am razvratit foarte. Afara sabia secera pe feciorii mei, iar inauntru, moartea.winking