| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Este adevărat că cel ce minte nu poate să spună adevărul?

10 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Pana si Ponta mai spune adevarul din cand in cand, iar om mai mincinos ca el nu stiu daca am vazut (cel putin in politica). Nu exista om in lumea asta care sa nu fi spus adevarul vreodata, asa cum probabil nu exista nici oameni care sa nu fi mintit niciodata.

| Mayar a răspuns:

Cand?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Da si nu, iar cateodata poate.
Dar nu este o regula.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru TrăieşteClipa):

Dar lup sălbatic cu oaie în gură ai văzut? dar de auzit ai auzit?

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Bai copil tembel, tu acum te crezi destept si ne dai noua lectii de viata? Nu exista om care sa minta mereu, decat daca are o boala, in acest caz trebuie sa se duca la psiholog. Nu mai pune intrebari stupide, la categorii la care nu trebuie.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Ți se pare că dau lecție sau că vorbesc despre minciună?

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Stii ce e aia o intrebare?

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Nu.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru RIze1KDE1LuNA):

Cel ce minte niciodată nu va spune adevărul adevărat.

| flavius1994 a răspuns:

Din ce oras esti?