| MosquitoFrau a întrebat:

Este cineva aici care se pricepe si are experienta in tainele Satanismului Traditional? Va spun de pe acum ca nu voi lua in considerare raspunsurile indoctrinatilor,ce vor sa-mi inpuie capul cu religia lor (adica va ignor raspunsurile),si nu va chinuiti s-a i-mi dati vreun site, mai ales bisericasatanista.org.
Doresc s-a pun niste intrebari si s-a primesc cateva sfaturi din partea unui cunoscator.

26 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

E sufletul tau, fa ce vrei dar pregateste-te din timp pentru o clima fierbinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu tot indoctrinat esti dar pe partea satanista. Oricum o dai tot pe alaturi o iei.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce parte din,, nu voi lua în considerare răspunsurile îndoctrinaților" din întrebarea lui nu ai înțeles?

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Eu cu ce sunt indoctrinat omule? Sti tu ce convingeri am?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ai luat vorbele din gura.

| MosquitoFrau explică (pentru hecamefrommetalland):

Pana la urma care e raspunsul tau? big grin

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Soro,te comporți ca o creștină fanatică. Dacă greșesc, îmi cer scuze.Noi,sataniștii avem onoare.
PS:Nu suntem îndoctrinați, caută sensul din dicționar și vei afla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Satanistii traditionali sunt indoctrinati. Acestia au doctrina satanica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Apropo sunt un tip si nu sunt nici pe departe crestin laughingsi nici Fanatic laughing Deci tu omule trebuie sa stii ca satanistii traditionali depasesc gradul de luat in ras decat crestinii. Pentru mine sunteti mult mai patetici. Invata ce inseamna cuvantul "doctrina" si voi cu Biblia voastra satanica(o carte plina de doctrine pe care o citesti doar ca sa te amuzi) ar trebui sa nu mai vorbiti inainte de a cunoaste convingerile unei persoane.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MosquitoFrau):

Dacă te interesează ritualurile Satanismului Tradițional, și nu vrei un link(deși am așa ceva) atunci caută în București, pe la cercurile de ocultism.

| MosquitoFrau explică (pentru hecamefrommetalland):

Nu sint din Romania. Vreau doar s a cer niste sfaturi, daca esti satanist ori ai experienta ia idul asta ooopp2643map. Breau doar s a pun niste intrebari.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori mă întreb :Ce au cei ca tine ca tine în cap?! Dar un ecou mereu îmi spune: Prostii.În primul rând, Sataniștii sunt persoane respectabile, care refuză să se roage ca niște câini unei zeități.Noi considerăm că nu e nimeni mai important pentru noi decât noi înșine.Citește dracului Biblia Satanistă și taci! Pun pariu că n-ai înțeles nimic din ce scrie acolo.Satanisul promovează libertatea la un nivel cât mai înalt și individualismul.Cei ca tine îmi fac scârbă! Dacă tu nu accepți să fi propriu tău Dumnezeu și să fi liber, atunci e treaba ta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Si Biblia nu se promoveaza dreptul la libera alegere? Ma citeste tu Biblia cea adevarata lasata de acum 2000 de ani. Nici cultura n-ai dar sa spui aiureli esti capabil. Convingerile mele imi dau libertate deplina incultule. Am spus tu nu sti ce convingeri am asa ca nu mai pune crestinismul in fata. Partea traditionala si spirituala a satanismului sunt patetice. De ce? Deoarece voi luati cu 50-60 de ani in urma numele unui semi-zeu si il considerati "stapan", folosit de crestini acum 2000 de ani ca prima aparitie a imperfectiunii spirituale. Esti patetic frate. Scuza-ma ca iti spun dar asa este. Iti trebuie putina logica si cultura ca sa isi dea omul seama ca e o tampenie satanismul spiritual si cel traditional. Cu cel modern nu am nimic.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragul meu prieten, Biblia nu te lasă să faci nimic "imoral" din punctul său de vedere, amenințându-te că vei fi pedepsi de Dumnezeu.Creștinismul e o nenorocire care te ține sub amenințări continue.Singurul motiv pentru care te cerți acum cu mine e din orgoliu, nu credință! Pe lângă lipsa totală de logică a Bibliei(CE DRACU! Ai citit ce tâmpenii ilogice se scriu acolo?!) mai și faptul că ai făcut o confuzie enormă între Sataniștii Laveyeni(cei care folosesc Biblia Satanică) și Sataniștii Tradiționaliști.Frate,tu și creștinii tăi sunteți niște cățeluși spălați pe creier.Voi aduce un citat al Bisericii Sataniste Române: Biblia Satanistă e o simplă carte! Scrisă de un simplu MURITOR! Nu e sfântă și nu trebuie urmată pe deplin.Sastaniștii Laveyeni NU CRED ÎN EXISTENȚA LUI SATAN! Ei consideră că SATAN e doar un simbol al valorilor lor.Practic,Satanismul Laveyan e ateism agresiv,mulți din Sataniștii Laveyeni negând și existența lui DUMNEZEU.Din acest motiv, motto-ul lor e : EU SUNT DUMNEZEUL MEU! și nu acceptă existența unei ființe superioare lor.În al doilea rând, voi lua apărarea Tradiționaliștilor.Ei consideră că Dumnezeulm Bibliic și Satan sunt aceiași persoană, dar greșit interpretată. Numele Bibliic al lui Dumnezeu, YHWH (Yahve) e denumirea celor 4 puncte cardinale, la care ei se închină.Ei sunt cei care consideră că Satan e o ființă reală, din acest motiv nu prea se înțeleg bine cu Lavayenii.Acum,spune,incultule,ce procentaj din ce am scris eu sus știai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

"Dragul meu prieten, Biblia nu te lasă să faci nimic "imoral" din punctul său de vedere, amenințându-te că vei fi pedepsi de Dumnezeu."

Doar o interpretare gresita a Bibliei duce la acest lucru. Biblia nu te ameninta cu nici o pedeapsa deoarece nu exista vreo pedeapsa ci doar rasplata care este reprezentata de viata vesnica.

"Creștinismul e o nenorocire care te ține sub amenințări continue."

Sunt complet de acord. Am spus eu ceva de crestinism de bine? Nu! Am spus doar ca Satanismul este mai patetic. Am demonstrat din punct de vedere logic.

"Singurul motiv pentru care te cerți acum cu mine e din orgoliu, nu credință! Pe lângă lipsa totală de logică a Bibliei(CE DRACU! Ai citit ce tâmpenii ilogice se scriu acolo?!) "

Nu ma cert cu tine si iti arat ca satanismul este o tampenie mai mare ca crestinismul. Ti-am demonstrat mai sus. Dinou iti spun. Nu mai devia de la subiect te rog.

"Frate, tu și creștinii tăi sunteți niște cățeluși spălați pe creier."

Spun iarasi, nu stiu a cata oara, nu sunt crestin.

"Biblia Satanistă e o simplă carte! Scrisă de un simplu MURITOR! Nu e sfântă și nu trebuie urmată pe deplin.Sastaniștii Laveyeni NU CRED ÎN EXISTENȚA LUI SATAN! Ei consideră că SATAN e doar un simbol al valorilor lor.Practic,Satanismul Laveyan e ateism agresiv, mulți din Sataniștii Laveyeni negând și existența lui DUMNEZEU.Din acest motiv, motto-ul lor e : EU SUNT DUMNEZEUL MEU! și nu acceptă existența unei ființe superioare lor."

Aici cu Biblia satanista recunosc..am facut o confuzie dar in rest tot ce am zis a fost demonstrat 100% cu argumente.

"În al doilea rând, voi lua apărarea Tradiționaliștilor.Ei consideră că Dumnezeulm Bibliic și Satan sunt aceiași persoană, dar greșit interpretată."

Nu ai ma cum sa interpretezi Biblia in asemena fel incat sa il scoti pe Lucifer rege si aceeasi entitate cu Yahwe laughing Doar sa fi resdus. Cazul satanistilor traditionali.

"Acum, spune, incultule, ce procentaj din ce am scris eu sus știai?"

Stiam tot din ce ai spus..Am avut acea confuzie doar la Biblia satanista, recunosc. Dar dupa ce reiese din ce spui tu si cei traditionali sunt indoctrinati. Deci te cam contrazici singur. Si iaca asa de la primul meu raspuns "Si tu tot indoctrinat esti dar pe partea satanista. Oricum o dai tot pe alaturi o iei." am demonstrat chiar cu ajutorul lui matale ca in loc sa ma combati te-ai contrazis si m-ai ajutat sa iti arat ca spui tampenii. Traditionalii chiar din ce spui tu sunt o doctrina.
Ca sa vorbim si despre mine, sa nu mai imi spui niciodata "indoctrinat" deoarece eu nu urmez nici un fel de doctrina.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite frate, Sataniștii nu sunt patetici dacă sunt super-libertini și uneori egoiști(cazul Laveyenilor) și nici dacă îl consideră pe Satan ca fiind un personaj indiferent față de viețile noastre care-și trăiește eternitatea unde naiba o vrea el și care are același nume abraviat cu al lui Yahve.(cazul Tradiționaliștilor). Staniștii sunt singurii care au curajul să spună ce vor împotriva creștinilor.Biblia mereu va spune că Dumnezeu i-a ucis pe copii evrei, ori de câte ori o fi printată. Biblia mereu va spune ceva de genul:Cel ce u face asta va fi pedepsi de voia lui Dumnezeu.Acum că mi-am clarificat punctul de vedere Satanist, hai să nu ne mai ciondănim și să nu aruncăm cu vorbe ascuțite.Tot ce-ți spun să faci e să intri puțin pe bisericasatanistă.org, să citești proză satanistă și să vezi că nu suntem așa patetici pe cât ne consideri tu! Eu sunt o combinație între Tradiționalist și Laveyanist, deci nu mă pot numi îndoctrinat deoarece nu sunt în totalitare Tradiționalist, ar fi un paradox.

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Am fost acolo. I-am combatut pe unii si direct am fost banat. Nu acceptati opinii din exterior. Cam ca si crestinii. Daca vine cineva in Biserica lor si le spune despre istoria lor atat de murdara e dat afara automat.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu noi suntem cei ce nu acceptă opinii noi, noua conducerea a siteului(care sunt atei)! Ce istorie murdară?! Satanismul Laveyan a apărut în 1966! Ce istorie are,mă?! Satanismul Tradițional e antic,și,în ciuda părerilor tale eronate, și în Satanismul Tradițional e interzisă sacrificarea animalelor și a oamenilor, și, implicit, consumarea sângelui lor.Frate,documentează-te! Nu îți poți permite să vorbești așa despre Laveyanism dacă nici n-ai citit Biblia Satanistă în totalitate,nici despre Tradiționalism,dacă n-ai studiat principiile lor! Singurul lucru rău la Sataniști e numele(ales de-a dracu!).Îmi amintești de mine în copilărie,și eu consideram că nu e de vină Dumnezeu pentru greșelile oamenilor, că toate acuzele la adresa Bibliei sunt eronate.Dar acum știu bine că nu e așa! Am trecut și eu prin faza în care ești tu, așa că, pentru că-mi amintești de mine, nu te voi condamna.Mai întâi citește pe net toată Biblia Satanistă, apoi expune-ți părerea.În acel moment, oricât de eronată va fi părerea ta, o voi respecta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Eu vorbeam de crestinism ma cu istoria murdara.
Apropo poate ma lamuresti tu. Vorbeam acum cu o persoana despre Satanismul traditional. Aceasta nu sustine deloc Biblia si spune ceva despre vechiul Egipt. Poti sa ma lamuresti?

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Simplu,Tradiționaliștii consideră foarte des că Biblia e doar o compunere de basme și invenții, și că foarte puține chestii sunt adevărate de acolo.Ei nu cred nici măcar în existența lui Iisus.

| MosquitoFrau explică (pentru hecamefrommetalland):

S a dus Dracului intrebarea mea. Nu e nici un easpuns pe care il cautam de la un satanist traditional care i mi spune experientele lui. Asta e, voi vedea singura ce ik cum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Ok am inteles. Dar daca ei cred ca Biblia este o carte de povesti de unde lucrurile legate de Satan? Cine este Satan si de unde provine in viziunea lor? Trebuie sa fi ajuns ei cumva la opinia lor.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru anonim_4396):

Satan n-are ce căuta în Biblie.În primul rând, ideea de SATAN e mai veche decât Biblia, Iudaismul și Creștinătatea.Satan nu a fost creat ca un opus al lui Dumnezău.Satan a fost un zeu antic, venerat în zona Palestinei din ziua de azi, care a fost transformat în entitate negativă.la fel care restul zeilor păgâni, care au fost numiți demoni.Baphomet e un exemplu!

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MosquitoFrau):

Uite un sfat,dacă invoci demoni, n-o fă din plictiseală, pentru că te ucide! Dacă vrei practici, ritualuri și informații citește Goetia, acolo sunt multe informații despre practici satanice.Nu uita! Treatează demonii cu respect! Preferabil să folosești cuvinte gen big grinomnule sau Dumnezvoastră.

| anonim_4396 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Interesant. Multumesc. Promit ca o sa ma mai informez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic - Satanismul Traditional are o anumita traditie. Practic, aceste " traditii " pot fi schimbate de-a lungul timpului, in functie de necesitate. Cateva dintre traditii : Traditia Sinistra, Traditia 218 etc.