| Toluk19 a întrebat:

Este cineva care a fost ateu si apoi s-a intors la credinta? Daca da, cum l-ai cunoscut pe Dumnezeu?

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Prin intermediul unei carti antice.
Esti multumit?

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns:

Pai intr-o zi mie si unui prieten ne era foame si sete...Ghici ce, ne-am dus in mall sa mancam si sa bem o bere.Toate bune si frumoase pana ne-am hotarat sa mergem sa facem si niste cumparaturi.Am luat carutu' punem o cola, o punga de seminte in cos, si de-odata cand sa dam coltu la raion, intram intr-un om, ghici cine, ala era Dumnezeu.Cum amandoi am cazut (si eu si Dumnezeu) ni s-a parut o intamplare amuzanta, si pana la urma am luat 2 baxuri de bere si am mers la el acasa.Am petrecut pana in zori si de atunci l-am cunoscut.

| RAY a răspuns:

Care dintre ei ca sunt 2700 de dumnezeii, azi l-am cunoscut pe zeus nu vrei sa mi te alaturi?

| SakonSIUkon a răspuns (pentru RAY):

Iisus cand a trait pe pamant nu a spus nimic despre Zeus, Cronos si altii.

| Archdaemon a răspuns (pentru SakonSIUkon):

Pai daca spunea isi pierdea fanii.

| Narfundo a răspuns:

Dumnezeu este in noi si in orice lucru pozitiv ce ne inconjoara.Incearca sa traiesti si sa simti pozitivitatea. Traieste si inspira prosperitatea si ea te va inspira pe tine.Nu cauta raspunsuri fara valoare! Nu materializa divinitatea.Nu cauta sa iti gasesti sufletul in temple si carti construite de oameni " scrie chiar in biblie asta.Tu citeste pentru divertisment dar retine numai ce este bunwinking. Ciau

| i86e2 a răspuns:

Eu m-am născut ateu, apoi l-am cunoscut pe D-zeu prin îndoctrinare când eram prea mic și prost ca să diferențiez realitatea de fantezie. Apoi am redevenit ateu când am început să mă gândesc la religie.

| Raynn a răspuns:

La o bere