| marinelpop a întrebat:

Este greșit consumul de băuturi alcoolice?

21 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Gresit pentru sanatate!
Religios, ce sa-ti spun... Iisus a transformat apa in vin si tot vin au baut la cina cea de taina. big grin

| danut a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Vinul facut de Isus era vin evreesc, vin NEFERMENTAT.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru danut):

Da? Nu am stiut. Multumesc pentru informatie.
Totusi, eu cred ca la cina aceea s-au cam imbatat.
Au uitat sa achite nota de plata. big grin

| danut a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Ti-ai dori o rastignire ca note de plata? Ca de betie..Biblia spune:" din vorbele lor ii veti cunoaste.".

| OOOLEOOO a răspuns:

''Marijuana e vindecarea natiunii, alcoolul e distrugerea ei''
-Bob Marley

| anonim_4396 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

"When you smoke the herb, it reveals you to yourself."

| OOOLEOOO a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect!

| doctorandus a răspuns:

Barbatilor consumul de alcool le reduce secretia de testosteron, deci ai de ales intre voie buna si barbatie puternica.

| lpavel a răspuns:

Numai daca intreci masura! (Daca te-mbeti) big grin

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, nu este gresit consumul de bauturi alcoolice in cantitati moderate.

| Naяutσ a răspuns:

Daca domnul a lasat pe pamant, struguri, prune etc. si ne-a spus noua oamenilor sa ne infructam din ele, asta facem numai ca le mai prelucram acolo, ba o tuica, ba o visinata laughing. Nu-i pacat bea cat poti! big grin

| Maxim96 a răspuns:

Cate putin se poate.In Biblie se spune despre betie, nu despre consum.Numai ca consumul tot mai des duce la betie.

| DiamondEyes a răspuns:

In iad ma duc atunci...

Răspuns utilizator avertizat
| Ben00 a răspuns:

Daca bei o sticla de vin la 3 saptamani nu cred ca te pune jos. Consumul regulat loveste in sistemul nervos si in cel digestiv. Consumul de alcool concentrat e categoric gresit.

| Crâstoşelul a răspuns:

Ce mă? Este normal să bei băuturi alcoolice. Doar dacă nu întreci măsura.

| FlorenceVi a răspuns:

Da' ce. Iisus nu bea vin?

| NameoftheCentury a răspuns:

Da, si nu vorbesc din punct de vedere religios.

| Al99 a răspuns:

Da.

| DiandraDya a răspuns:

Nu in nici un caz.De fapt Pavel la indemnat pe Timotei (in BIBLIE pentru cei ce nu stiu) sa bea dimineata cate un pahar cu vin pentru problemele lui cu stomacul, iar Isus chiar a transformat apa in vin(asta fiind prima lui minune) la o nunta din Galilea.E gresit doar excesul.

| xCristina2000x a răspuns:

Este normal să bei băuturi alcoolice. Doar dacă nu întreci măsura.