| WholeWorldTeam a întrebat:

Este pacat sa asculti o melodie ca aceasta http://cauta.trilulilu.ro/muzica/suzana%20toader?offset= 16? In care este pomenit numele lui Dumnezeu fara rost. Mie imi place cum suna piesa, insa vreau sa stiu daca este pacat sa asculti melodii de genul asta.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

DA. Melodia poate fi idolul tau!?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

E pacat sa iei Numele Lui Dumnezeu in desert, unii uita asta.

| Maomau a răspuns:

Sa asculti muzica care iti place, este o binecuvantare si nu un pacat!

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna. Iti spun ca nu este pacat. Dumnezeu ne lasa liberi sa facem ce dorim. Ascult-o cu placere daca iti place, fii linistit Dumnezeu nu se supara.

| CatalinPorumb a răspuns:

Nu este pacat.