| anonim_4396 a întrebat:

Este sanatos pentru barbat sa nu-si verse samanta' cu anii,in nici un fel,nici macar in somn, pana isi va intalni sufletul pereche? Biblia ce zice? Tu ce zici?

7 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Nu.
Biblia e o tampenie din acest punct de vedere, cum e in multe altele.
Eu? Eu nu-mi distrug sanatatea pentru o carte fara sens.

| iurii75 a răspuns:

Dacă tu îţi poţi controla corpul şi în timpul somnului... eşti tare!

| sempreinvolo30 a răspuns:

Levetic15:16-17 politia nocturna este un proces normal, demonstreaza ca ai devenit barbat.

| YesViRginia a răspuns (pentru sempreinvolo30):

Cum ba ca am citit in levetic si zice ca oricine-si varsa samanta, fie in somn, sau de buna voie, si-a murdarit trupul si sufletulstraight face.Ce tot indrugi acolo

| sempreinvolo30 a răspuns:

Legea din levetic a fost ata evreilor care candva au fost poporul lui Dunnezeu pana sa il ucida pe cristos.de atunci aceste legi nu mai au valoare.altfel ar trebui sa tii si sabatul si alte legi si sarbatori pe care le aveau ei dar care in momentul de fata nu mai sant aprobate(romani10:4)
Este un proces involuntar, tu ingrijoreazate mai degraba daca te-ai uita la un film porno si deja pacatuiesti in mintea ta, sau te uiti la una pe strada si deja te vezi cu ea in pat

| NoOneKnow a răspuns:

Daca nu iti versi samanta cand esti treaz se varsa singura in somn. E o nevoie, nu ai ce face.