| mentholinks a întrebat:

Eu am impresia, de fapt chiar acum m-am gandit la asta ca daca dumnezeu exista este cam egoist. Adica el este a tot toate si ne lasa pe noi sa ne zbatem sa traim o viata de cele mai multe ori mediocra in timp ce el nu a facut nimic ca sa fie Dumnezeu. Nu am dreptate?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Viața e mediocră când o trăim fără El când p trăim în comuninune cu EL. e o surpriză în desfășurare.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Nu,nu ai asa a fost sa fie el a fost de la inceput si nu e treaba sa il judeci ca de ce este Dumnezeu!

| xerxes1 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

De ce nu?
Numai El poate sa judece?
Nu suntem facuti dupa asemanarea lui?

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru xerxes1):

Da poti sa judeci dar nu ai de ce pe Dumnezeu dar pe oamenii vei gasi tot timpul si da suntem dar nu suntem sa ne judecam cu el si nici pe altii ca nici noi nu suntem mai buni

| xerxes1 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Zeul evreilor(furat si de crestini) a ucis documentat in VT peste 20.000.000 de oameni.
Diavolul doar 10 (copiii lui Iov)si asta cu permisiunea lui YHWH.

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru xerxes1):

Nu a el i-a ucis asa ca nu vreau sa intru in amanuntr

| xerxes1 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ori nu ai citit Vechiul Testament ori sunt alte probleme.

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru xerxes1):

Dumnezeu a ingaduit ca oamenii sa moara sau sa fie omorati dar nu Dumnezeu ci el a ingaduit si sotia lui lot nu a ascultat de aia a murit

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru xerxes1):

Am citit de destule ori

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru xerxes1):

Oricum pare site satanist din cate se vede ca blasemia pe acest site e sfanta

| xerxes1 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Singurul personaj malefic din toata povestea biblica este YHWH.
Satana este un fel de Bau-bau inventat ca sa sperie crestinii care nu sunt cuminti.

Bau!

| xerxes1 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Mai esti si mincinos.

| Aslam a răspuns:

Crestin indoctrinat. N-ai ce-i cere. happy