| alexutza222 a întrebat:

Exercitiu de imaginatie: Daca in momentul acesta ar fi cineva cu un pistol la tampla voastra si ati avea de ales intre a muri in numele religiei si credintei voastre(oricare ar fi ea) si a va converti la o alta religie ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| danalungu22 a răspuns:

Nimeni n-are de unde sa stie asta, decat atunci cand se intampla treaba cu pistolul, asa este simplu de zis...

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Glontul este cea mai usoara alegere.

| danay72 a răspuns:

Nu as schimba religia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o lasitate din partea mea sa accept o convertire la o alta religie doar pentru a trai, a si chiar de as fi torturata cum se presupune ca a fost Iisus ...tot nu as accepta. Cum spuneam LASITATE.
Deci da mor pentru credinta mea(nu e chiar o credinta sau religie, da ma rog...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu clipul pe youtube ori pe facebook cu preotul acela si un smecher cu pistol? uite ce; Cei vii il slavesc pe Dumnezeu.Cei morti nu stiu nimic.deci nu e greu de ales. daca e sa mori pentru Hristos, e alta ceva.dar pentru religie chiar nu merita.

| AlexeHellsing a răspuns:

Aș alege să-mi imaginez că eu sunt cel cu pistolul... big grin

Dar acum serios... Chiar nu știu. Sunt comvins de religia mea, chiar foarte, dar este o decizie care ține de moment. Ține de momentul în care chiar ți se ia totul pentru o secundă și în timp ce ești presat de timp, trebuie să alegi un drum care ți-ar schimba viața... Nu prea e la fel dacă răspund imaginației mele, în pat, stând pe laptop.