| SaintOcea a întrebat:

Există faună şi floră în rai?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Probabil...dar e institutie privata si accesul cu camere de filmat e interzis

14 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, exista si rauri de vodka si campii cu marijoana.

| aliceinchains a răspuns:

Când eram mică, prin clasele primare, eu mă gândeam că raiul e o grădină mare cu flori și cu multe băncuțe și mese, unde oamenii care ajung acolo, joacă table pe ele. Serios îți spun.
Bine, dup-aia am crescut și am descoperit că e doar o poveste. La treaba cu raiul mă refer, deși și cealaltă tot poveste e.hee hee

| aliceinchains a răspuns:

Măi, dar tu multă bere mai vrei! Vrei să mă aduci la faliment? Cum spuneam, trebuie' să-mi iasă și mie ceva la treaba asta! Deci?batting eyelashes

| aliceinchains a răspuns:

laughing Merge! Vezi că nu uit ce-ai promis, că-s sigură că tu nu uiți de Sfânta Bere! Și-mi aduci cărțile alea. laughing

| aliceinchains a răspuns:

Alea de care-mi ziceai pe mess, de la bibliotecă. laughing)

| aliceinchains a răspuns:

Hai măăăă. Mă dezamăgești. Eu îmi aduc aminte, mi-ai zis să aleg. laughing Împreună cu berea, îți dau și o lecitină.batting eyelashes

| IMC90 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa te intrebi daca exista rai laughing

| nesuferit a răspuns:

Lasama sa fumez un joint, si iti explic printrun pv cum sta treaba cu raiul laughing

| tudus a răspuns:

Da din cate stiu raiul ste un fel de gradina a edenului mai modificata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cetit marturia unui calugar care s-a rugat sa inteleaga cum o fi; o mie de ani doamne, pentru tine, ca ziua de ieri care a trecut.si mergand prin padure, a vazut o pasare ce canta atat de frumos si era atat de frumoasa incat a vrut macar o paba sa ia sa o arate fratilor sai in Hristos.a stat trei zile acolo si a ascultat pasarea aceea si a admirat-o.cand s-a intors, a gasit alti oameni in manastire.au lamurit problema uitandu-se in hrisoavele manastirii,cine era ava,atunci cand a plecat,adica staret probabil, si sa ajuns la concluzia ca a stat foarte multi ani acolo fara sa-si dea seama.i s-a cetit dezlegare si a adormit, mergand la locul sau.deci.da.este fauna.dar e si varianta unui calugar credincios foarte bolnav,care a fost intrebat de inger; ce vrei? sa stai trei ore in iad, sau trei ani in patul de zacere? trei ore in iad, a raspuns el repede.cand a venit ingerul sa-l scoata; Doamne scapa-, a.nu credeam ca un sfant inger poate minti.dar cu ce am mintit? ca eu nu pot minti.mi-ai spus trei ore si iata sunt trei sute de ani de cand ma chinui aici. vreau inapoi in pat si nu trei ani sa zac ci trei mii de ani de boala numai sa scap de aici.asta pentru a ne da seama ce e timpul pentru cel ce a spus; Eu sunt cel ce sunt.frumoase povesti.voi stiti din astea saint ocea? fiindca, le crede cine poate.cine nu...no problem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am fost erau in renovare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii? luguguglugu? ce faci pe aici ti vada ase di rar.si zici ca era renovalidare? ce bine.se face curatenie.pentru noii veniti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu?

| Bubuxx a răspuns:

Acest lucru nu il stie nimeni.dar presupun ca da, din cate am auzit exista viata si dupa moarte.