| marianfinu a întrebat:

Exista? la noi un loc unde se pot intalni oamenii si discuta sau dezbat astfel de subieste legate de ezoterism si anul 2012, deoarece doresc a ma informa cat mai bine si eu la randul meu sa-i fac pe alti sa inteleaga problema cu care nu confruntam si poate mai putem face ceva in sensul bun pentru a ne salva.Multumesc pe aceasta cale celor care au facut posibil acest site este un lucreu bun va doresc mult succes.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai auzit de masonerie, sa stii ca si ezoterismul tot aia e. Daca doresti mai multe informati despre ei, acceseaza cu incredere pagina:http://despremasonerie.go.ro/.Ceea ce putem face noi este sa postim sa ne rugam cat de mult putem.Doamne ajuta!

5 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Iti pot recomanda un site unde mai scriu si eu din cand in cand:
www.spiritualitate.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru urari!, ...si, in cazul in care nu esti prea speriat sa-ti consumi viata cu data limita 2012, pentru somnuri usoare, stai linistit! Care ar fi argumentul?, nimic mai simplu; daca chiar o sa fie vreun sfarsit tragic al omenirii, nu am putea face nimic pentru salvarea ei, oricat de buni am deveni subit pana-n 2012. Dar nu inseamna ca suntem liberi sa fim mai departe niste repetenti spiritual pana atunci.Toate cele bune si tie, Mariane!winking tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut finuleee.ma ce naiba sa salvam? o parlita de viata traita in romania? mai bine lasa sa mearga totul de la sine.ca tot cautand sa ne salvam, sa nu ne ducem mai devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există un loc unde poţi invăţa gramatică şi ortografie, se numeşte şcoala primară. Există un loc unde poţi învăţa filosovie, se numeşte liceu. Lasă prostiile şi pune mâna pe carte!

HepHap
| HepHap a răspuns:

Un cabinet de psihiatrie nu va incape pe toti, asa ca mai bine incercati direct la un sanatoriu. Colocvii frumoase!