| opfjcoia a întrebat:

Hei TPU

Credeti ca Bohemian grove chiar exista?

Credeti ca detin niste secrete legate de ezoterism?

Cine credeti ca face parte din grupare?

3 răspunsuri:
| silvia94 a răspuns:

Buna
citeste asta
Într-un articol anterior am prezentat Bohemian Club şi modul în care cei puternici şi bogaţi îşi fac de cap în tabăra anuală de la Bohemian Grove, California. Ritualuri păgâne, beţii, homosexualitate, astfel de lucruri şocante se petrec la această întâlnire discretă de mare anvergură a mai-marilor lumii. Regizorul de filme documentare Alex Jones s-a infiltrat în Bohemian Grove în luna iulie 2000, devenind astfel prima persoană care a înregistrat pe bandă video activităţile bizare şi oculte ale acestui club elitist, exclusiv masculin. Această înregistrare a fost transmisă în Anglia, Irlanda şi Scoţia pe canalul UK Channel Four ca fiind partea a treia a unui program special din patru părţi intitulat „Dominaţia secretă a lumii". În mod surprinzător, filmul său nu a avut deloc ecou mediatic, ceea ce dovedeşte încă o dată cât de puternic este controlul pe care membrii Bohemian Club îl au asupra difuzării informaţiilor în mass-media.

| opfjcoia explică (pentru silvia94):

CREZI ca oamenii astia cread cred in magie si in chestii de genu? Sau ritualurile alea ale lor ce rol au? Pana la urma sunt oameni destepti daca conduc lumea-- de ce cred in asemenea lucruri?

| silvia94 a răspuns (pentru opfjcoia):

Eu cred ca ei se folosesc de tot felul de chestii oculte, magii si tot felul de prostii pentru a ajunge in varful ierarhiei si pentru a-si mentine pozitia.sunt oameni politici car sunt putrezi de bogati si iti dai seama cand numai ai ce face cu banii si toate lucrurile ti se par plictisitoare zici hai ca incerc si altceva.nu? asta e parerea mea.