| AvalohAlyn a întrebat:

Există o alta dimensiune decât a noastră? Un alt univers oare? Sau lumea nevăzută? Alt tărâm? De ce credeți că există atât de mult mister cu privire la întrebările existențiale?

52 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Nu am scris ca este o lume paralela, tot nu ai inteles ceea ce am scris...
Este frumos sa jignesti, nu,,, crestin adevarat''?

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu raspund la intrebarile autorului; "Există o alta dimensiune decât a noastră? Un alt univers oare" CE scrie aici se refera la o lume PARALELA. Te-as jigni daca te-as face prost si tu ai fi destept. Inca nimic din toate astea nu s-au intamplat.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Gresesti si pe de alta parte mai si uiti ceea ce scrii.

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Interesant, mai este unul care mi-a pus in carca un lucru neadevarat, unul tronlebuz parca, arata ce am uitat, mai uit si eu.

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Fiecare om este supus greseli, arata greseala.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Esti imposibil, cred ca imi comentezi doar ca sa ma enervezi.

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Iti comentez in asa fel incat poate te vei salva din ceea ce vine INJ CURAND.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Si de unde stii cand si ca m-ai salvat?

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Se observa fara sa stii.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Pai si eu cu ce gresesc? Spune-mi si mie.

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Incalci din plin Legea Lui Dumnezeu, Cele Zece Porunci.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Pe cine am omorat pana acum? Nu conteaza cum o luam, doar sa o rezolvam.

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Poti sa omori fizic DAR SI cu vorba.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Pai ai spus ca le-am incalcat din plin, complet, deci ar fi trebuit sa iau viata unui om, ceea ce nu am facut-o, deci tu nu ai facut acum decat sa incalci intr-un timp scurt o porunca din Decalog. Esti omul lui Satana, am dreptate? De ce marturisesti stramb?

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

"De ce marturisesti stramb?"
? eu nu mai mint de foarte multi ani, circa treizeci.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Poate ca asa este, dar te-ai reapucat acum. De ce minti la adresa mea? Tocmai ce am dovedit ca nu am incalcat complet (si chiar deloc) cel putin o lege.

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu-s valabile una sau doua SAU noua CI doar TOATE ZECE, am MINTIT eu?

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Deja s-a demontat dintr-una singura, structura ta, ce rost are sa mai trecem si pe la restul cand tu ai spus ca le-am incalcat pe toate si intr-un final s-a dovedit ca ai mintit in legatura cu premisa?

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Se vede ca nu ai citit Biblia, daca incalci O POUNCA, le-ai incalcat pe toate fiindca PEDEAPSA este aceiassi pentru una sau zece.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Chiar imi pare rau ca nu intelegi ce scriu aici si ca incerci sa te scoti pe chestii ilogice. Nu este greu sa recunosti ca ai gresit si daca nu o faci pe acest Pamant, cand?

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Arata greseaala cu degetul.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Cel putin la adresa mea.