| AvalohAlyn a întrebat:

Problemele existentiale ale omenirii,mai precis raspunsul la intrebarile existentiale le vom afla vreodata sau va ramane un mister etern? Si daca va ramane asa,oare de ce se intampla asta? Nu suntem predestinati sa aflam totul despre omenire,lume,univers,viata, moarte,Dumnezeu,inceputuri, sfarsituri niciodata?

2 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Unii SIGUR le vor afla, cei SALVATI de Domnul Isus Hristos la REVENIREA (in foarte scurta vreme) SA. Restul, niciodata.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Care probleme existentiale? Nu exista asa ceva! Ce intrebari ai? Iti raspund eu la toate! Daca nu eu, stiinta sigur are un raspuns!

Întrebări recente