| Aihao19 a întrebat:

Credeti ca o sa aflam vreodata raspunsul la intrebarile existentiale ale omenirii? Sau o sa ramana mereu un mister? De exemplu originea vietii si ce se intampla dupa ce murim? Oare asa trebuie sa fie, asa este dat? Sa nu stim niciodata raspunsurile la intrebarile existentiale?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E datoria stiintei sa afle asta, dar daca o impiedicam sa cerceteze nu vom afla in veci, momentan credem doar in ipoteze majoritatea

| Donsavas a răspuns:

Dupa ce mori, nu mai existi. Existi acum cat EXISTI. Traiesti in prezent. Cand traiesti in prezent, ai prea multe de trait si simtit pentru a te intreba.

| Crackman a răspuns:

Oricine crapa acum... afla toate raspunsurile.

| Samariteanul a răspuns:

Eu consider ca n-ai ce face de te gandesti la astfel de subiecte in loc sat-i traiesti viata...

| NLS a răspuns (pentru Samariteanul):

"Sat-i" recomand un profesor de romana? happy

| Samariteanul a răspuns (pentru NLS):

Nu-i nevoie.Dar poti sa-i recomanzi unul tastaturi mele care a ales sa scrie ''Sat-i'' big grin

| NLS a răspuns (pentru Samariteanul):

Ah. sincer, si eu folosesc o rabla, ale carei taste (unele> ASDWE, CTRL, Space si inca cateva) nu se prea lasa apasate. Si eu trebuie sa fiu foarte atent si sa verific sa fie scris tot ce apas. Am luat deja alta, dar o iubesc pe asta stricata, fiindca > leduri albe.

| Samariteanul a răspuns (pentru NLS):

Eu nu-mi permit sa-mi iau alta ca as schimba-o imediat.Plus-ul si parantezele drepte nu merg iar cand scriu foarte repede nu-mi ia in considerare anumite litere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu azi.

| LilPeep a răspuns:

Intreaba-l pe Funar el stie:
https://www.youtube.com/watch?v=bnL3qM33nyI

| alexfab33 a răspuns:

De asta exista credinta

| Leilani1411 a răspuns:

Eu consider ca aceste intrebari trebuie aflate la timpul potrivit(sau poate nu le vom afla niciodata, nu avem de unde sti)Trebuie sa ne traim viata fara a ne pune aceste intrebari..viata e scurta si trebuie traita in cele mai frumoase moduri.Si daca am afla raspunsurule la acele intrebari ce folos ar mai avea traiul/viata cu tot ce vine ea in alcatuire.Viata e ca o surpriza, iar daca o surpriza este dezvaluita ce rost mai are? Sper ca te.am ajutat cumva.