| Anonim0078965 a întrebat:

Exista persoane care se roaga la diavol asa cum se roaga credinciosii la Dumnezeu sau exista locuri unde se intalnesc aceste persoane asa cum o fac crestinii in biserica? Nu stiu sunt curioasa...laughing)

Răspuns Câştigător
| DannyGeo a răspuns:

Exista oameni care se inchina si la soare, luna, chiar si la plante deci, unii oameni de ce sa nu se inchine lui Satan. Aici apare si o mica confuzie fiind mai multe feluri de satanisti: unii se inchina lui( sunt acei satanisti spirituali) si cei care venereaza propria persoana. Oricum ai pune problema tot satanisti se numesc.

8 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Da, exista chiar oficial in acte biserica satanista...

| NemNUZ a răspuns (pentru NemNUZ):

Fondator este Anton Lavey care se spune ca a scris o carte in timp ce era posedat de un demon. Aceasta biserica spune ca este bine ceea ce crezi tu ca este bine, deci daca tu vrei sa omori un om sau mai multi, aceasta,, prostie,, nu te incurajeaza dar nici nu are nimic impotriva. Aceasta nu accepta toti oamenii ci doar cei de care are nevoie. PS sper ca intrebi asta doar sa vezi cat de mare e prostia umana...

| RAY a răspuns:

Eu sunt curios cum se roaga sa le ajute sau sa le faca rau la alti, trist ca inca credem in fantezi in secolu 21

| sublime89 a răspuns:

Sigur ca exista. Se numesc satanisti.

| express11 a răspuns:

Da.satanisti le spune.

| StalkerSoul a răspuns:

Wai ce minte criminala laughing) sau diabolica nici nu stiu cum s-o numesc, ma rog. nu cred ca oamenii se roaga la diavol, cel putin eu n-am auzit asta niciodatalaughing nici pe google nu scrie, din cate observ deci nu, nu se roaga dar poti incepe tu, daca te simti atrasa laughing.

| Me01 a răspuns:

Buna
Aia nu ii poti numi oamenii daca exista așa ceva laughing))))

| Bringmelight a răspuns:

Desigur. O fac cei care se numesc satanisti. Au tot felul de ritualuri, de la botez la casatorie, pactul cu diavolul etc. Eu consider ca mai bine stai departe de ei, chiar daca pare fascinant pentru inceput.