| GogutNitrut a întrebat:

Exista diavol in biserica sau intra in biserica?

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Biblia spune ca Satan conduce lumea. 1Ioan5:19

| anonimg a răspuns:

Si una si alta.

| milan9 a răspuns:

Intra pentru ca lupta lui cu cei ramasi credinciosi se duce inclusiv si acolo. in rest, cam are castig de cauza...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Intra ca sa ispiteasca sau il aduc altii ca sa nu se plictiseasca in iad, il aduc asa cu farduri, cu fuste scurte,. cu galagie, cu telefoane mobile, cu tablete etc.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Spune Stop indobitocirii si indoctrinarii copiilor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Mergi cu mine la biserica, sa vedem cati copii sant acolo, cati adolescenti si care e media de varsta? te rog doar atat; nu fi dobitoc fiindca esti ateu.macar fii un ateu adevarat.esti la liceu inteleg? vei da examenul maturitatii? mira-m-as.pari copil.si ce e mai rau? copil indoctrinat de ateism.de gasca.de tpu.fii liber taica.libertatea nu inseamna sa canti in struna altora.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anonim_4396):

Repet, ti se pare normal ca intro familie ordoxa, TOTI copii sa fie ordoxi. asta e manipulare, vrei sa crezi in divinitati? ok fa-o, dar nu incerca sa manipulezi pe altii, IN SPECIAL copii care sunt cei mai usor de manipulat, lasa-i frate sa descopere ei singur, nu ii indopa cu prostiile tale, nu le baga frustrarile tale adunate toata viata cu FORTA in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda,intra am experimentat chiar ieri treaba astalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.sentimentul iubirii de arginti.asta nu are ce cauta langa dragostea de Dumnezeu.

| Katczinsky a răspuns:

Diavolul n-are ce cauta in Biserica. La fel de bine cum D-zeu a facut omul fara sa instaleze vreun drac in el. El intra ocolit acolo.

| Essencest11 a răspuns:

Mori in chinuri.