| Steam321 a întrebat:

Fantomele sunt oameni care nu și au găsit liniștea și sufletul lor a rămas în lumea oamenilor.deoarece noaptea nu pot sa mă culc fiindcă parcă as simți ca mai e cineva cu mine simt răcoare pe la spate picioare chiar dacă nici un geam nu e deschis îmi apar mici zgârieturi pe maini și picioare fără ca eu sa le am și când mă trezesc le am pe mine. Oare este fantoma

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Fantomele sunt Draci care iau figurile mortilor pentru ai insela pe cei vi.

| danay72 a răspuns:

Nu,omul e sufletul și când moare nu mai continua sa existe. Eclesiatul 9:5, 6,10.

| RAY a răspuns:

Fantomele sunt halucinati sau efecte electromagnetice

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca exista paranormal dar un medium care a cercetat mult paranormalul a spus ca exista fantome care sunt inofensive care nu stiu ce se intampla si cred ca sunt inca vi si persoane care au avut in viata treaba cu vrajitoria si lucruri necurate si acele fantome au puterea de a-ti face rau.Nu stiu cat e de adevarat cu paranormalul si fantomele uni o pun pe baza electromagnetismului alti pe baza psihicului ca tie frica cert e ca nu o sa stii niciodata sigur asta pana nu te hotarasti in ce crezi

| DeyCj a răspuns:

Eşti sigur?, sau ai pus întrebarea asta doar ca să vezi ce răspunsuri primeşti? happy. Ceea ce descrii e mai degrabă o chestie ce are legătură cu fizicul nici de cum cu ezotericul.Şi eu chiar dacă am geamurile închise mai simt un curent de aer rece pe la picioare, mai ales acum cum s-a răcit cam brusc afară, adr asta nu are legătură cu ezotericul ci cu circulaţia curenţilor de aer.Se ştie că geamurile, uşile şi pereţii nu sunt etanşe, că de erau etanşe te sufocai din lipsă de oxigen.Cu zgârieturile, asta poate fi de la lenjerie, materialele patului, margini ascuţite, etc.

| SonicAndrei a răspuns:

Fantomele, nefiind ființe materiale, nu interacționează cu lumea materială. Probabil sunt curenți de aer care circulă prin cameră. Zgârieturile pot apărea din cauza materialului din care e compusă lenjeria patului. Nu spun că e imposibil să fie o fantomă sau un demon, dar mai degrabă aș merge pe varianta de mai sus (curenți de aer + pătură aspră). Spune și o rugăciune înainte de culcare.

| P4rAd0x a răspuns:

Salut. Nu stiu sigur cati ani ai, dar sunt sanse mari sa fi fost afectat de desenele animate extrem de retardate din ziua de azi, ignorand data de la profilul tau.
Este un subiect dezbatut inutil pe internet, pur si simplu nu exista fantome sau alte chestii supranaturale de genul. Activitatile paranormale sunt un domeniu in care se amesteca foarte multi, fara sa aiba habar despre ce vorbesc. Nu spun prin asta ca nu toti au dreptul la libera exprimare, nu spun ca nu poate sa spuna fiecare ce vrea, dar spun doar ca nu este in regula sa credeti tot ce auziti in stanga si in dreapta fara sa va documentati din mai multe surse. Si esti sigur ca nu apar din alta sursa acele zgarieturi?

| LOVW a răspuns:

Nu exista fantome, totul e in mintea ta. Si eu eram exact ca tine dar dupa am revenit la realitate. Sufletul omului nu revine pe pamant! Probabil ca ti-e frica de intuneric si de aceea.

| imibatpisica a răspuns:

Bei clorox si rezolvi tot.