| DanionM a întrebat:

"Fără Dumnezeu nu există scop, valoare sau sens în lume". (-Jean-Paul Sartre-);

Poate exista un sens mai presus decat acesta?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Scopul vietii noastre depinde in totalitate de Creator.Biblia ne ajuta sa cunoastem care e scopul nostru in viata si astfel stim de ce traim pe pamant si suntem mai fericiti.

| M25M a răspuns:

Dumnezeu inseamna scop, valoare sau sens pentru unii dar nu pentru toti.
Este acel cliseu, cum ca fara Dumnezeu nu poti trai, ceea ce este eronat.
Daca vreau sa imi ofer un scop un sens vietii care sa aiba si o valoare, atunci am sa traiesc. Am sa traiesc cu grija de a nu leza pe altii prin actiunile mele iar cand pot sa fac o fericire altuia, atunci nu voi fi atat de grijuliu. Punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Buresbista123 a răspuns:

Asta e o aberatie, gandeste te ca unul poate nu crede in prieteni imaginari sau la unii care traiesc in jungla si nu auzit vreodata de asa ceva, ei ce scop au?-)))loool

| Mikhtarian a răspuns:

Da,caci fara Dumnezeu, omul este un biet muritor care vine de nicaieri, si se duce nicaieri.
Iar fara Dumnezeu, nu exista rost in viata.