| RAY a întrebat:

Faza cu dumnezeu care a existat dintotdeauna raspunde intrebari cum a aparut acest creator care a creat totul din absolut nimic?

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu dar mereu am auzit raspunsul ca Dumnezeu este dintotdeauna apoi nu am inteles

| RAY explică (pentru Freya1):

Nici eu, de ce crezi ca am pus intrebarea asta, cica nu o aparut din nimic dar a existat dintotdeauna, daca mergem intr o pestera si vedem ceva pictat si tu intrebi cine a pictat asta? si eu spun a existat dintotdeauna naty, ar fi un raspuns rational?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu normal ca nu stiu am si eu dilema asta

| RAY explică (pentru Freya1):

Cred ca orice om normal la cap are dilema asta, adica pe bune cum sa crezi ca ceva a existat dintotdeauna nu are inceput dar a creat totul din nimic

| mentholinks a răspuns:

Dumnezeu nu ar fi om. Poate percepe timpurile diferit, poate toate in acelasi timp.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Asta tot nu raspunde la intrebare

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Daca timpul nu exista, raspunde. Nu a fost demonstrata existenta timpului. E doar ceva ce noi percepem.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Si daca exista si daca nu exista tot ramane intrebarea cum a aparut acel creator, zeu etc si de ce doar unul? Unde a aparut daca nu era spatiu unde sa apara, e ca daca noi vedem ceva pictat intr o pestera si spunem ca a existat dintodeauna, asta nu rezolva nimic, mai mult incurca explicatia, e de datoria stiintei ss afle ce a fost inainte de big bang

Răspuns utilizator avertizat