| Jardelin a întrebat:

Fecioara Maria a mai avut copii?

13 răspunsuri:
| Alexandrelu a răspuns:

Nu

| danay72 a răspuns:

Da.Matei13:55,56,numai ca dupa ce l-a nascut pe Isus si a mai avut copii nu mai era fecioara.

| Jardelin explică (pentru danay72):

Frate eu am intrebat daca a mai avut Fecioara Maria copii, nu daca a mai avut Hristos frati!

| Silviuloan a răspuns:

Ea l-a avut numai pe Mantuitorul dar citeste la cap 27 din Matei in biblie Si fii atenta cei zice Sf Ioan Botezatorul.Dar asta nu se pune...

| roxaa15 a răspuns:

Binenteles ca nu, ea a ramas pururea feciaora

| madytza123 a răspuns:

Nu mai avut decat pe Iisus Hristos este unicul sau fiu. funda plizzz

| Jardelin explică (pentru madytza123):

Merci de raspuns, mai asteapta insa ca nu dau funda asa repede...

| risupisi a răspuns:

Evident ca a avut!
Altfel nu ar fi scris in Biblie ca Isus a avut frati!

| Jardelin explică (pentru risupisi):

Asta e singura justificare?

| roxaa15 a răspuns (pentru risupisi):

Mai omule Iisus a spus ca noi toti care credem in El suntem frati si surorile, dar asta nu inseamna ca ne nascut Sfanta Fecioara, desi Ea ea este Maicuta noastra spirituala

| Jardelin explică (pentru roxaa15):

Lasa-l, nu fa polemica cu el. doar asta asteapta...

| rasupisi a răspuns (pentru Jardelin):

Poi nu e Biblia Cuvantul lui Dumnezeu?
Ce alta justificare mai doresti?
Ia vezi ce zice aici:

55. Au nu este Acesta Isus fiul teslarului? Au nu se numeşte mama Lui Maria şi fraţii Lui: Iacov şi Iosif şi Simon şi Iuda?

| rasupisi a răspuns (pentru Jardelin):

Si ce ai dori sa astept?
Sa vina cu mine la manastire?