| William a întrebat:

Halvaua este de post? M-am uitat pe lista cu ingrediente de pe ambalaj si nu scrie nimic de praf de oua sau altceva care sa fie de dulce. Mai scrie si ca produsul este 100% vegetal dar eu nu am incredere deloc in ce scrie pe ambalaj si as vrea parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Halvaua (halvita) este de post [marea majoritate care este pusa in marketuri]. De obicei, daca ne uitam la elementele necesare ei (retete, de pe internet) vedem ca nu este nevoie de oua sau lapte.
Postul in sine nu inseamna dar o abstinenta de la aceste tipuri de mancare (de origine animala) ci si de la ganduri rele, placeri etc.
Fie ca postul sa iti fie spre folos!

9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Chestia aia e făcută din coji de seminţe şi alte măgării, şi da, e 100% vegetală. Deci da, e de post.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,este de post.

Răspuns utilizator avertizat
| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

Da e de post