| Luck19 a întrebat:

HEi TPU imi puteti spune si mie in ce judet si la care manastire se afla icoana ' Maici Domnului Facatoare De Minuni'

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cam toate manastirile si bisericile din Romania au cate o icoana "facatoare de minuni"--- dovada sunt multele locatii indicate de catre userii care ti-au raspuns.
Gasesti aici o lista de locatii(biserici+manastiri) care detin cate o icoana:http://www.crestinortodox.ro/......20003.html

| danay72 a răspuns:

Nu cunosc, dar oricum Biblia nu scrie nici unde ca ar exista asa ceva.Matei7:21-23

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti cate una la fiecare manastire

| milan9 a răspuns:

Şi la Mănăstirea Bistriţa este o icoană făcătoare de minuni a Maicii Domnului...

| milan9 a răspuns:

Posibilitatea minunilor este confirmată de Sfânta Scriptură în foarte multe ocazii.

Apostolii au început predicarea Evangheliei dar şi săvârşirea de minuni. Nicăieri nu as pus Dumnezeu că vreuna din cele două ar trebui să înceteze. Nicidecum. Nedreptatea şi greşeala a fost criticată, nicidecum sfinţenia vieţii, minunile şi apelarea la puterea lui Dumnezeu.

Nenumărate minuni au fost săvârşite şi în Vechiul Testament!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Toate icoanele sunt facatoare de minuni, ai asa : Hadambu -jud Iasi; Nicula - jud Cluj; Putna -jud Suceava; Prislop -jud Hunedoara; Polovraci -jud Valcea etc

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Bani sa ai nordul Moldovei e plin de Manastiri + jud Neamt si Iasi

| pietrean a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa postezi intrebarea la categoria "religie"!

| Luck19 explică (pentru pietrean):

Mai bine era pe categoria aceasta deoarece doresc sa merg in concediu la manastiri foarte bune

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Manastirea Putna, Neamt. Cam astea le stiu eu.

| Bernoullie a răspuns:

O gasesti la manastirea Hadambu, jud Iasi

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Se gaseste in judetul Neamt, mai exact comuna Vanatori. la Manastirea Neamt.

| pagetoc a răspuns:

Nicula - Cluj