| GirlLăvHell a întrebat:

Hey,big grin De unde a aparut Dumnezeu? a aparut asa din senin?:O

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu exista din totdeauna..inainte de a crea Dumnezeu oamenii nu exista timp. Sper ca te-am lamurit

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ca fiinta eterna, Dumnezeu nu are inceput si nici sfarsit. El este din vesnicie in vesnicie, Dumnezeu.

| MMihai a răspuns:

De unde a aparut Dumnezeu?
Greu de răspuns corect!

Răspuns utilizator avertizat
| DragosConstantin a răspuns:

Iti spun cum o sa-ti spuna un crestin:-Dumnezeu a existat dintotdeauna.(n-au cum sa stie de unde a aparut)
acum iti dau raspunsu meu:-Dumnezeu nu a aparut de nicaieri ca nu exista. happy

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru DragosConstantin):

Tu esti ateu pozitiv nu te grabi in alegeri fi mai agnostic

| MishuD a răspuns:

A aparut din imaginatia umana big grin
La fel ca zanele, spiridusii, varcolacii, mos craciun, peter pan si harry potter. Diferenta e ca a aparut ceva mai devreme decat unii cintre acestia iar oamenii prefera sa il aleaga pentru ca e mai comod sa "crezi" decat sa "gandesti".

| Hikari a răspuns:

Buna.
Noi oamenii nu avem de unde sa stim astfel de lucruri. S-ar putea, nu avem de unde sa stim, numai El stie.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Ai pus intrebarea sa fii in centrul atentiei TPU e o porcarie cu oamenii lipsiti de minte majoritatea cam 90 la suta

| GirlLăvHell explică (pentru ateuNEGATIV):

Am pus intrebarea de curiozitate, daca vroiam sa fiu in centrul atentiei ma faceam troll-.-

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru GirlLăvHell):

Daca esti asa curios gandeste rational fi septic si gandeste

| Hash001 a răspuns:

Se zice ca exista o entitate fara inceput si fara sfarsit.

| ioanionel a răspuns:

Cred ca esti putin dezamagit, esti singuru ateist traz la ora asta. Cred ca au fost la denie, si sunt obositi.

| GirlLăvHell explică (pentru ioanionel):

Nu sunt ateu-.-

| ioanionel a răspuns (pentru GirlLăvHell):

Dumnezeu este vesnic, fara inceput si fara sfarsitul, mai presus de spatiu si timp.

| MMihai a răspuns (pentru ioanionel):

Dumnezeu este vesnic, fara inceput si fara sfarsitul,
mai presus de spatiu si timp.=
ce înțelegi prin asta?
/ Ce ai vrut să spui prin asta?

Despre o ființă, nu poți spune fără început!

| Mihai_Eduard_1997 a răspuns:

Asta e o intrebare fara raspuns....nimeni nu stie cum a aparut Dumnezeu.