| Sarahk a întrebat:

Hey,parintii mei sunt ambii satanisti.Fac ritualuri,intalnirii cu alti satanisti, eu nu sm facut niciodata asa ceva si stiu ca Satan e foarte real dar as vrea sa aflu care este pana la urma credinta adevarata? Vreau sa fiu de partea unei credinte cum e cea in Dumnezeu dar am auzit ca nu exista ca e nu stiu ce zeu si chiestii gen...

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă studiezi cu atenție Biblia, poți sa afli care este.De un real folos îți poate fi situl jw.org unde poți afla mai multe despre acest lucru.

| RAY a răspuns:

Vrajeala de intrebare, nu exista satanisti

| GdX a răspuns:

Trolache. Daca nu exista Dumnezeu nu exista nici Satan. Daca esti convins de existenta lui Satan, trebuie sa te astepti si la existenta Domnului.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Satan nu exista, stai linistit.
Iti pot povesti cateva zile despre istoria lui satan.
Una este scris alta au inteles tantalaii.
Unii zic ca ar fi un arhetip altii ca exista ca entitate etc.
La evrei Satan sau Satana inseamna acelasi lucru si este doar o functie provizorie pe care o poate lua oricine.
Dar nici pe satanisti si nici pe crestini nu-i intereseaza ce zic evreii despre textele lor.
Evreii au plagiat de la sumerieni, crestinii de la evrei, satanistii fiind si cei mai ignoranti au furat de la crestini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi si cauta, cerceteaza, alegeti drumul, si cauta sa-ti traiesti si sa-ti implinesti destinul.Ce vrei tu? Sati dea cineva un raspuns definiv la toate intrebarile tale? la indoielile tale, la nestiinta ta? e viata ta.traieste invata cauta raspundeti.Ai timp.atata cat ai.folosestel cu intelepciune ca altul nu vei mai avea.

| Iunix a răspuns:

Regret să te informez dar părinții tăi suferă de boli mintale. Ar trebuii să se ducă la un psihiatru.

| Idris a răspuns:

"În ziua aceasta, am desăvârşit religia voastră şi am împlinit harul Meu asupra
voastră şi am încuviinţat Islamul ca religie pentru voi!" (Coran, traducerea
sensurilor, 5:3)

"Acela care doreşte o altă religie decât Islamul, nu-i va fi acceptată, şi el se
va afla în Lumea de Apoi printre cei pierduţi" (Coran, traducerea sensurilor,
3:85)

| Idris a răspuns:

Deci m-ai pe scurt, tu spui ca stii ca Satan este foarte real, insa in acelasi timp spui de Dumnezeu ca ai auzit ca nu exista. Deci crezi in Satan care e creat, insa nu crezi in Dumnezeu cel care l-a creat pe Satan? Cu siguranta acestea sunt soaptele lui Satan care doreste sa te atraga de partea lui insa depinde de tine de care parte a baricadei doresti sa fi.

Dupa alungarea din Paradis, Satan a cerut lui Allah timp pentru a ne corupe si pentru a ne abate pe noi de la Calea cea Dreapta.

"A grait [Allah]: Coboara de aici [din Paradis], ca sa nu te mai arati semet aici! Deci iesi afara si tu vei fi dintre cei vrednici de dispret!" [Qur'an 7:13]

"A raspuns [Satan]: Da-mi un ragaz pana in Ziua cand vor fi inviati [din morti]!" | A grait Allah: "Vei fi dintre aceia carora li se va da pasuire!" | A zis [Satan]: Pentru ca m-ai ademenit, ii voi pandi pe ei pe drumul Tau cel drept. | Si ii voi impresura in valuri, din fata si din spatele lor, de la dreapta si de la stanga lor, si nu ii vei afla pe cei mai multi dintre ei multumitori. | A grait [Allah]: Iesi de aici, dispretuit si alungat! Cat despre aceia dintre ei care te vor urma, voi umple Gheena cu voi toti!" [Qur'an 7:14-18]