| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey steaua lui David este semn satanic?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai facut bine ca ai intrebat.Pe net exista multa incultura.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu este.

| fockewulf a răspuns:

Legenda spune ca ar fi fost reprezentata pe sigiliul lui Solomon cu care acesta putea comanda demonilor si vorbi cu animalele. De aceea evreii ortodocsi il resping fiind asociat cu magia. Magia este demonica...

| Xander13 a răspuns:

Pe situri apare ca ar fi dar asta ar insemna ca israelul ar fi stat satanic deci nu cred ca ar fi.

| DexterM14 a răspuns:

Steaua lui David este o hexagramă alcătuită din două triunghiuri echilaterale, folosită ca simbol al evreilor și ca element emblematic la decorarea sinagogilor.
Deci, nu este simbol satanic. Pentagrama (steaua cu 5 colturi) esti un simbol satanic.

| RoseOfTheFire explică (pentru DexterM14):

Intreb deoarece am citit pe youtube comentariul unui ''inteligent'' care spunea ca este semn satanic.