| anonim_4396 a întrebat:

Hey tpu.Deci fiti atenti am visat acum cateva zile ceva care ma socat.Era o insula in care o fata incerca sa imi faca rau pentru a nu ajunge la un spectacol.M-a legat de un copac si a plecat.Eu am reusit sa scap si am fost la spectacol unde ea canta pe scena. Dintr-o data mi-a aparut un microfon in mana si multe reflectoare pe mine se auzeau tot felul de voci prin sala "credeam ca a murit" numai asta se auzea iar cea care era pe scena a disparut intr-o clipa iar eu am inceput sa cant ceilalti le placea cum cantam dar parerea mea e ca cantam cam afon cantam ceva de genul asta:
"Mi-e teama
Dar inaintez
Raul sa-l opresc
E tot ce-mi doresc"
cea ce e ciudat e ca eu chiar am acest vis sa opresc raul iar o parte din acest vis are putina legatura cu Dumnezeu
Nu vi se pare ciudat mi se pare foarte aiurea numai la asta ma gandesc

6 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu e ciudat.
Stiu persoane care au visat aceleasi lucruri in aceeasi noapte parca(mama mea si alte persoane).
Nu sunt ciudate, parerea mea e ca sunt normale.Sunt semne de crestere spirituala cred.
O zi buna!

| danay72 a răspuns:

Visurile sunt ceea ce noi gandim in subconstient.Nu are nici o legatura cu Biblia si Dumnezeu. Ceea ce Dumnezeu vrea sa ne transmita, o face prin Biblie, nu visuri.Romani15:4

Răspuns utilizator avertizat
| chazz a răspuns:

Visele pornesc din subconstient, incearca sa te gandesti la ele.
am visat si eu anumite "scene" si batai cu anumiti baieti.

dupa mi-am dat seama.

baieti cu care ma bateam (cu unii chiar m-am batut in realitate, nu ii suport)
scenele visate(fricile mele...)

Numai bine!

P.S:nu sunt ateu, cred in Dumnezeu(dar nu cred ca are legatura cu lucrul acesta)