| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Pare ciudat, dar de ce am senzatia ca tot ceea ce am visat mi se intampla?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pentru ca sunt vise premonitorii!
Nu esti singura careia i se intampla!
Multi viseaza si apoi li se implineste, chiar intocmai visul!

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Dar ce ai visat si ti s-a intimplat?

| gabrielutzu a răspuns:

Eu am visat ca visez si m-am trezit din vis...

| gabimaris a răspuns:

Pt ca, dupa parerea mea, visele sunt cunoasterea inconstienta a viitorului! abia atunci cand traiesti faptele iti dai seama ca le stiai dinainte dar nu puteai constientiza! cu alte cuvinte noi cunoastem viitorul mai mult sau mai putin, dar nu putem intelege acesta forma de cunoastere!

| Adry a răspuns:

Visele nu au legatura cu viitorul ci doar iti sunt expuse cateva imagini ca, creierul sa nu se stinga de tot.
Ideea ar fi ca, daca creierul nu ar mai fii folosit ai muri si de aceea el lucreaza chiar si cand dormi. E ca si screensaver-ul de la calculator. Important este ca nu are legatura cu viitorul.

| irynna a răspuns:

Mie nu mi se pare ciudat este posibil acest lucru.si mie mi s-a intamplat sa visez ceva si sa mi se intample.acest lucru este legat de subconstient pentru ca in timp ce dormim el lucreaza si probabil ca tu la un moment dat ti-ai dorit ceea ce ai visat si aceasta dorinta proiectata in vis, a devenit realitate!