| Rocker4Ever a întrebat:

va rog spuneti-mi modalitatile prin care este raspandit si intarit crestinismul in zilele noastre.

Răspuns Câştigător
| dienuta1990 a răspuns:

In zilele noastre crestinismul este raspandit in Biserica prin insusi cuvantul lui Dumnezeu si prin acele persoane care se ingrijesc ca noi sa ajungem la mantuire si vorbesc aici de Sf.Parinte Benedict al XVI-lea sau Prea Fericitul Patriarh Daniel, prin preoti, diaconi, persoane consacrate si in ultimul rand de parinti.

1 răspuns:
| 123branzapute123 a răspuns:

Prin radio prin internet prin misionari prin stiri crestine...