| AndreeaW123 a întrebat:

Hi happy
Revin cu o intrebare legata tot de religie.Imi permit sa spun cu exactitate ce s-a intamplat, deoarece pe acest profil nu-mi afisez adevarata identitate.Prin luna octombrie, am facut un pact satanist.Am scris pe o foaie exact ceea ce-mi doream in urma acestui pact,am semnat cu sange si am ars foaia.N-am simtit nimic pe moment.Pur si simplu tremuram, atat.Inainte,eram o persoana extrem de credinocioasa.Imi facusem planuri de cand eram mica sa fac totul pentru Dumnezeu,dar vazand ca nu obtin nimic si fiind decisa sa suport consecintele, am trecut la satanism.Pana in luna noiembrie nu s-a intamplat nimic.Atunci am avut un vis (pactul l-am facut in data de 14 octombrie, iar visul l-am avut in data de 16 noiembrie) :Eram imbracata intr-o roba alba,stateam intinsa pe o canapea.Un inger imbracat intr-o roba rosie a venit si m-a luat in brate ducandu-ma spre o usa din care iesea foc.N-am mai vazut nimic, apoi.Vedeam doar negru.Am auzit o voce in capul meu "Va veni sa te convinga sa te intorci la credinta,dar sa nu-l crezi.".A aparut imaginea lui dumnezeu,mi-am pus mainile la urechi si am inceput sa spun "Nu,nu, nu".El doar zambea si imi striga numele.Acesta a fost visul.
Dupa ce am facut pactul,la cateva zile,chiar ma simteam mult mai libera,adica, chiar si acum simt ca lipseste o parte din trupul meu.
Din noiembrie nu mi s-a mai intamplat nimic ciudat.Parca m-am intors la viata mea normala.Mai pot da inapoi dupa ce l-am facut (desi nu vreau,e doar o curiozitate)? O sa se intample ceea ce imi doresc pe parcurs,atata timp cat sufletul meu apartine diavolului?
Nu,nu sunt fantezii,nu sunt nebuna, nu am 12-13 ani.Vreau raspunsuri argumentate. Vreau pareri, opinii.Dau fundita si voturi happy

15 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Traim intr-o lume a demonilor si creaturilor supranaturale, o lume bantuita de fiinte himerice, o lume a ilogicului? Nu, evident ca nu. Traim intr-o lume reala.
Dar in mintea ta de fiinta umana neexperimentata, la ce sa ne asteptam. Ma mir ca nu ti-ai vandut sufletul si lui Mos Craciun pe o masinuta de jucarie, dar stiu eu, poate ca deja ai facut si asta.

| Narcis2007 a răspuns:

Pfff e adevarat ca nu ai 12-13 ani...ai 14

nu o sa ti se intample nimic din ce ai scris pe lista aia si nu poti pierde ceva ce nu exista, e doar fictiune, daca esti destul de naiva vei trai toata viata cu sentimentul ca o parte din tine lipseste...

| sublime89 a răspuns:

Am o singura intrebare. Cand ai vazut ca nu obtii nimic de la d-zeu, de ce ai trecut la satanism, si nu la ateism? Crezi ca satan exista mai mult decat d-zeu?
Tot ce se intampla e in imaginatia ta, si e rezultatul autosugestiei. Nu exista astfel de lucruri. Si pe deasupra ai mai cazut si-n capcana de a crede ca visele trebuie sa insemne ceva.

| Inferno a răspuns (pentru sublime89):

Motivele pentru care nu a trecut la ateism sunt multiple. Cel mai important dintre ele este ca, dupa toate probabilitatile, habar nu are ce e ala ateism.

| ancaval a răspuns:

De ce nu vrei să dai înapoi?

Nu o să se întâmple ce ai vrut tu, diavolul nu te ajută să-ți îndeplinești dorința, dincontra o să-ți facă rău și o să-și bată joc de sufletul tău. Tu ai fost ademenită și convinsă că te va ajuta. Fals. Acum, zic să lupți pentru sufletul tău și să te întorci pe drumul cel bun.

De ce nu îi dai șansa Lui Dumnezeu să intre în viața ta? Doar pentru că nu ți-a îndeplinit o dorință? Nimic nu-i întâmplător, poate că nu era pentru tine, poate vrea altceva mai bun să ai.

Mai gândește-te!

| Kalla a răspuns:

Putini o sa ma creaa dar eram si eu sa fac acelasi pact ca tine.Cu o zi inainte de pact am spus prietenelor mele sataniste ca am schimbat ideea si ii multumesc lui Dumnezeu de asta.
Ti-ai dat voluntar sufletul la diavol si nu o sa il obtii inapoi fara lupta sufleteasca.El nu renunta usor la suflete.Te-a mintit ca de partea lui e mai bine dar salvarea e cu Domnul.
Numai Dumnezeu poate sa-ti ia sufletul inapoi.In acest moment binele si raul lupta pentru sufletul tau.Tu alegi partea cu care vrei sa stai.

| Deaad a răspuns:

Da,ce sa zic, interesanta poveste...
Pactul ala l-ai luat dupa site-ul asta,
nu?
http://bucurialuisatan.com/ritualul-de-initiere/
Am citit site-ul ala, e interesant sa vezi si alte culte dar nu trebuia sa devii o adepta a satanismului.Este aceeasi minciuna ca, crestinismul si alte religii.care e diferenta intre a crede ca dumnezeu a facut lumea si in a crede ca satan a facut lumea? Acelasi lucru,doar personajele inversate.

In legatura cu intrebarea,il aprob pe sublime,e doar autosugestia,nu s-a intamplat nimic in realitate,satan nu exista la fel si dumnezeu.Dar,nu-mi pasa,poti sa crezi ce vrei, si daca crezi in dumnezeu, fa ce a zi Kalla, desi eu nu sunt de acord; sfatul meu e sa renunti la basme si nu cred ca esti nebuna, cred doar ca nu stii ce se intampla.
O zi buna!

| Theo94 a răspuns:

Si ai primii ceva dupa lista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"eram o persoana extrem de credincioasa" (oare?)

"Dar vazand ca nu obtin nimic."
Acum ai obtinut ce iti doreai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un om ca tine s-a rugat un preot in biserica impreuna cu persoana,foarte mult timp,fara sa manance si sa bea nimic, multe zile, pana cand de sus, a cazut hartia pe care respectiva persoana o semnase cu sangele ei, si-i daduse foc.atata cunosc, si nu mai tin minte cine cum si cand.eram copil cand am citit-o.cred ca ai ales gresit.si ai facut foarte rau.

| Polonic1 a răspuns:

Ce ti-ai dorit?

| Perseverance a răspuns:

Tu fumezi caramele?

| marYmaraYa a răspuns:

Faptul ca ai facut pact cu Diavolul nu este bine.In Biblie se spune ca Diavolul este dusmanul lui Dumnezeu si in curand il va distruge pe Satan si pe cei ce au facut pact cu el.Ai facut o greseala grava ceea ce mai poti sa faci este sa te caiesti si sa-i ceri iertare lui Dumnezeu.Trebuie sa fi ajutata sa-l cunosti pe Dumnezeu printr-un studiu Biblic gratuit.Asteptam raspunsul tau.

| Rinn_Flo_1998 a răspuns:

Asculta-ma pe mine Andreea ..cred ca la aceasta intrebare poate sa-ti raspunda cel mai bine cineva care a facut acelasi lucru in trecut ..si eu am facut legamantul, sunt satanist ..si in legatura cu asta. putem sa obtinem singuri ceea ce ne dorim ..nu prin munca ci prin magie si ritualuri ..pe site-ul nostru gasesti tot ce-ti trebuie. poti pune intrebari pe forum..toti suntem dornici sa te ajutam fiindca esti la fel ca noi ..ai ales calea noastra si ai nevoie de indrumare nu de prosti ca aici care-ti spun ca esti nebuna ..si eu am fost la fel, imi puneam intrebari si nu avem cine sa ma ajute ..nu stiam ce sa cred dar acum stiu si vreau sa te ajut ..satanisti nu au reguli scrise sau nescrise, esti lebera sa faci ce vrei.iar daca ai nevoie de ceva cu adevarat.ei bine. vrei invata de la noi ce poti face ..eu personal lcurez cu demoni ..nu sunt asa cum zic ceilalti. multi vorbesc fara sa cunoasca, daca ar sti despre ce putere infernala isi bat joc ar plange de frica la propriu ..site-ul e aici http://bucurialuisatan.com.daca mai ai nevoie de ceva te voi ajuta cu orice pot :3