| EmaS a întrebat:

Hristos a Inviat!
http://www.youtube.com/watch?v=AYyMQWke4Z8

Este El viu si in inima ta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat.Binecuvantati fiti in numele TATALUI, al FIULUI si al SF DUH.Pace tuturor.Paste fericit!

16 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Adevarat a inviat.
P.S.:Convingerea religioasa nu scuza badaranismul.

| doctorandus a răspuns:

Pocaitii parca nu serbeaza Pastele. Sau unii pocaiti il serbeaza?

| EmaS explică (pentru doctorandus):

Da, in fiecare zi, Isus este viu in inima si in viata mea.

| doctorandus a răspuns (pentru EmaS):

Ce raspuns fatarnic!

| EmaS explică (pentru doctorandus):

Este adevarul curat.

| doctorandus a răspuns (pentru EmaS):

Problema cu neoprotestantii nu e ca ei cred in Isus (din moment ce nu se poate demonstra ca credintele religioase sunt false, toate sunt la fel de intemeiate) si ca fac fapte bune (cui nu-i place sa i se faca fapte bune?), ci ca devin extrem de vicleni (in a-si propaga credinta in fata majoritatii) si extrem de fatarnici (ei curata partea dinafara a vasului din care mananca). Ideea era sa afirmi ca serbezi Pastele asa cum il serbeaza majoritatea sau ca nu-l serbezi, nu era nevoie de un "adevar curat" dar profund duplicitar.

| Exilee a răspuns (pentru doctorandus):

Stai asa. Nu inteleg astfel de mentalitati.

Daca in prezent, exista mai multe credinte, nu inseamna ca nu cred in acelasi Dumnezeu.
Indiferent ca esti, msulman, crestin-ortodox, pocait, sectant, conteaza sa nu incalci Cuvantul Domnului, sa stii ca poti fi gasit fricit in Creator si sa-i faci voia. Nu trebuie neaparat sa fi crestin-catolic, sau ortodox sau iudeu pentru a-i face voia Domnului. NU. Asta tine de vointa noastra.

''Exista un Domn, o credinta, un botez''

Toti trebuie sa ne inchinam, sa-L slavim si sa-L facem fericit pe Dumneze Cel Adevarat,pe Maica Prea Sfanta nascatoare de Dumnezeu si Sfintii care au avut viata curata, care au aparat credinta crestina cu pretul propriei vieti, pentru reformele aduse raspandirii crestinismului etc...

| doctorandus a răspuns (pentru Exilee):

Multi crestini, musulmani si evrei nu cred in nicio maica prea sfanta si ar considera drept apostazie sa te inchini mamei lui Isus.

| G2225hda a răspuns (pentru doctorandus):

Auzi la tine

| doctorandus a răspuns (pentru G2225hda):

Prin multi crestini ma refer la protestanti si neoprotestanti. Sunt crestini? Da. Sunt multi? Da. Deci multi crestini nu au cultul Fecioarei Maria, ba chiar il considera semn de apostazie. Incepand de la Luther, Calvin si Zwingli s-a scris multa teologie pe tema asta.

| ErrorFound a răspuns (pentru EmaS):

Si in creier, ti-l manipuleaza...

| zurick a răspuns:

Adevarat a inviat! A fost viu in inima mea si o sa fie intotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat! DA!

Răspuns utilizator avertizat
| agoodfriend a răspuns:

Adevarat a inviat! Desi faci parte dintr-un cult, altul decit cel ortodox, te-as ruga sa tii cont ca aici este un site de socializare si nu de propaganda religioasa. Cu bine.

| PartyClatita a răspuns:

Adevarat a inviat! da este viu si in inima mea big grin