| anonim_4396 a întrebat:

Tu ce simţi când spui "Hristos a Inviat?"
http://www.youtube.com/watch?v=cg8cLuZMvJY

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Cand salut cu frumosul salut: Hristos a inviat! Simt ca inima imi tresalta de bucurie si Il simt viu in inima mea. Daca Hristos nu ar fi inviat nici noi nu am mai invia. Nadajdea noastra ar fi zadarnica.

| Esperança a răspuns (pentru EmaS):

Draga mea Ema, doresc că Dumnezeu să facă să rămână mereu inima ta plină de bucurie şi să reverse asupra ta şi asupra familiei tale râuri de binecuvântări şi de pace.
Cel ce a biruit lumea şi moartea să va dea şi vouă biruinţă în orice încercare!
Hristos e Viu!

| Cosmin86 a răspuns (pentru EmaS):

"Daca Hristos nu ar fi inviat nici noi nu am mai invia"... pai noi nu inviem, stiinta nu a ajuns atat de departe inca, a.i. sa putem regenera celulele umane, dar intr-o zi o sa ajunga. Din pacate noi nu o sa prindem acea zi, deocamdata se poate invia doar o celula, mai dureaza pana cand va putea fi inviat un organism intreg ( si asta doar daca celulele creierului nu se distrug, ca practic acolo esti "tu" ).

17 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nasol!

| Esperança a răspuns:

Plata pacatului este moartea!

| Esperança a răspuns:

Dumnezeu nu vrea moartea pacatosului, ci vrea mantuirea lui.

| Allrc24 a răspuns:

Bucurie, eliberare.caci daca nu ar fi inviat credinta noastra ar fi fost zadarnica. Iisus Hristos ne-a platit pacatele in el avem amntuirea si viata vesnica("Eu sunt Calea, Adevarul si Viata.Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine")

| DorelSudoru a răspuns:

Nimic, ce ar trebui sa simt? sunt niste cuvinte....Si cine a mai zis ca salut asa... oricum de paste ai bautura, distractie..asa ca asta ramane uitata

| ZK a răspuns:

Lucifer nu spune nici o data asta.devil

| ZK a răspuns:

Bună asta, frate.

| AndruCriistina a răspuns:

Pai de Paste normal spui : ''Hristos a inviat'' si ti se raspunde : '' Adevarat a inviat'', pai adica vrea sa se spuna ca este ziua de paste si ca atunci in acea zi a inviat si Hristos din morti si adevarat a inviat vrea sa spuna ca este afirmativ ca chiar asta s-a intamplat... Daca nu intelegi ce vreau sa spun uite-te pe net, discoveri channel sau chiar si in biblie,,, sau chiar si poti intreba pe un preot.

| Esperança a răspuns (pentru AndruCriistina):

Faţă dragă, am întrebat CE SIMTI nu ce înseamnă.

| AndruCriistina a răspuns (pentru Esperança):

Pai atunci frate sau soro uite-te undeva sau gandeste-te ce simti tu cand se spune asta.

| Esperança a răspuns (pentru AndruCriistina):

Mie îmi tresaltă inima şi simt că e Viu în Veci vecilor pentru că Îl simt în inima mea şi mă umplu de bucurie când ştiu că am un Domn Viu şi Adevărat.
Tu ce simţi?

| AndruCriistina a răspuns (pentru Esperança):

Eu as putea sa spun ca simt foarte multe lucruri adica vreau sa spun ca stiu ca inca este alaturi de mine acest Domn care ma vegheaza chiar unde este, si cand ma rog sa se intample ceva cu adevarat sa stii ca se intampla mai ales acum de Paste.

| Esperança a răspuns (pentru AndruCriistina):

Mă bucur pentru tine şi îţi mulţumesc pentru răspuns.
îţi doresc sărbători fericite şi împlinite!

| AndruCriistina a răspuns (pentru Esperança):

Si eu iti doresc la fel si mersi!

| Godgodadi43 a răspuns:

Daca e cum cred eu ca e Hristos a inviat? e cam ghiei si ar fi mai bine sa fie asa Hristos a inviat! ...ma rog...nu prea ma bag eu in chestiile astea religioase chiar daca o spun nu cred cu adevarat Hristos a inviat!?