| coco112 a întrebat:

Http://www.opiniatimisoarei.ro/......0/05/2014/
vreau sa va uitati pe acest articol si sa l discutam

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a mai discutat.
Semnele gemenilor sunt facute in Photoshop.

13 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cred ca trebui sa fii foarte putin inteligent ca sa crezi ca sfarsitul lumii o sa vina in 2014 din motivele respective.
Foarte, foarte putin inteligent.

Si se pare ca si de aceasta data cei ce cred in apocalipsa si in Biblie se identifica perfect cu cei foarte foarte putin inteligenti.

| OOOLEOOO a răspuns:

In sfarsit, finalul speciei umane, o binecuvantare!

NOname
| NOname a răspuns:

O altă tâmpenie religios-paranoic-propagandistă, care nici nu merită citită.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru NOname):

Daca era o stire despre Bianca Dragusanu va lipeati ochii de monitor, ca de' tampeniile mondene merita citite.

| NOname a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Te-aş sfătui să nu trăieşti cu impresia că toţi sunt la fel de neghiobi ca tine.

| danay72 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni si este foarte aproape.Matei24:3-14 prezinta unele semne.Important e sa facem ceea ce ne cere Dumnezeu, pentru a supravietui.Pe situl jw.org poti gasi unele articole interesante.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu crezi in asa ceva?
Hai sa fim serioasi de cate ori s-a prezis sfarsitul lumi? Si s-a intamplat ceva?
Iti amintesti de acel calendar maias care prevedea sfarsitul lumii! Cata isterie a fost atunci... buncare, rezerve
mari de alimente.
Hai sa fim serioasi, se nasc multi copii cu semne distictive, asta nu insemna ca vine sfarsitul lumii
Nimeni nu poate prezice cu exacitate asta, nu crede tot ce apare pe net.

| Doub a răspuns:

Nimeni nu stie cand vine apocalipsa.

| Holiday a răspuns:

Ce e de discutat?!? Unii bat campii si altii iau de bune toate tampeniile.

| CinevaNou a răspuns:

Iar sfarsitul lumii? imediat vezi cum sar in sus de fericire martorii.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

In multe randuri, multi stiutori au descris si anuntat,, sfarsitul lumii". Dar culmea stiintei lor, e c au atras atentia asupra lor manipuland mase de oameni care nu cred in ceea ce spune Dumnezeu prin Cuvantul sau. Pai daca Isus a aratat care vor fi caracteristicile zilelor din urma ale acestui sistem (Matei 24: 4-14; 2Timotei 3:1-5) iata multi nu le dau importanta. Ba unii mai sunt ironici si cu o exprimare dupa capacitati si caracter. Insa stim ca Dumnezeu nu a adus peste oameni o zi de judecata, fara sa-i instiinteze din dimp, pentru a avea timp sa se caiasca de faptele nepotrivite, si pentru a se impaca cu Dumnezeu. La fel se intampla si azi. Insa ce masuri iau cei mai multi? Isi schimba modul de gandire sau de viata? Dau mereu cu bata-n balta. Isus fiind intrebat de catre apostoli cand va fi sfarsitul, (Faptele ap. 1:8) Si spunand ca acele lucruri sunt sub autoritatea tatalui, doar El stie. Dar stiutii astia cu previziuni prezic ca va fi o distrugere totala, insa Dumnezeu spune ca va pune capat,, oamenilor lipsiti de pietate (Matei 24:21.22;! 2Petru 2:2-6).Iar ce drepti vor mosteni pamantul.(Psalmul 37:9, 10,11.)Asa ca ce masuri iau cei care anunta mereu o data fixa? Ei cunosc mai multe decat Fiul lui Dumnezeu? Fac demersuri pentru a fi salvati? Pentru ca spicuiesc unii versete biblice fara sa le inteleaga. Intr-adevar ziua de razbunare este foarte aproape, profetiile se implinesc, cine studiaza Biblia nu este in necunostinta de cauza, dar urmeaza sa aiba loc doua evenimente rasunatoare care vor declansa,, marele necaz"(Revelatia(Apocalipsa 17:5; 18:4.)Cum te pregatesti tu pentru a face parte dintre cei ce vor iesi din,, marele necaz"?(Apocalipsa 7:13, 14)>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au terminat-o cu 2012 acum mai vine si anul asta, unu la anul si tot asa. prosti sa creada vor fi mereu.

| AlleSss a răspuns:

Deja au devenit ridicole "ştirile" de genul. Nu va veni niciun "sfârşitul lumii", nu vom şti noi când va fi...Nu depinde de noi acest lucru, aşa că încetaţi să credeţi chestiile de genul.