| danay72 a răspuns:

Biblia spune ca in ultimele zile credinta celor mai multi va fi doar de fatada si asa se si vede.Matei7:21-23,2Timotei3:1-5

| yanira4u explică (pentru danay72):

Mai problema e ca astea nu sunt doar de fatata, ei chair cred ca ei daca stau si se imping dumnezeu ii ajuta.

| danay72 a răspuns (pentru yanira4u):

Da,si asta pentru ca nu studiaza indeajuns Biblia ca sa vada modul in care Dumnezeu le cere sa respecte poruncile.Mate22:37-39.

| Jardelin a răspuns (pentru danay72):

Bai iehovistule, cei multi sinteti voi protestantii!

P.S. Tu poti sa spui doua cuvinte fara sa faci si trimiteri la niste versete?

| yanira4u explică (pentru Jardelin):

Nu exista prietene asa ceva. cum sa raspunda fara un verset? eu cred ca ii plateste cineva de fiecare data cand fac trimitere la biblie. sa vezi un sectist care isi spune parerea pe baza a ce crede el nu facand trimite. re in biblie ar inseamna ca mai exista speranta. dar nu e nici o speranta. ei merg la adunari.le lor... citesc un verset si pastorul ( ca doar toti suntem oi pe doua picioare) le spune ce ar trebui sa creada si cum trebuie sa interpreteze.

| yanira4u explică (pentru danay72):

Da o parere de a ta fara trimite. re la biblie nu ai? ce crezi tu? la ce te duce cu gandul? ce sentimente iti trezeste? nimic doar versete?

| danay72 a răspuns (pentru yanira4u):

Aceeasi e si parerea mea, eu nu pot sa ma bucur cand vad ca oamenii uita de Dumnezeu in momentul in care sunt chiar la biserica.Raspund cu versete, pentru ca suntem la categoria religie si Biblia e cea care sta la baza discutilor noastre.

| AvalohAlyn a răspuns:

Antena 3? Daca era de la alt post ma uitam dar asa nu.Antena 3 e manipulare si dezinformare si demagogie in masa.

| yanira4u explică (pentru AvalohAlyn):

Da ai drepatete, e prima oara cand se intampla... si erau imagini preluate de pe kanal d si alte posturi

| trolololo a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Zi ca nu are dreptate. Si de ce? E frumos ce se întâmplă acolo?

| AvalohAlyn a răspuns (pentru trolololo):

Da.Unii oameni sunt habotnici si exagereaza. Unii oameni au credinta fatarnica.Asta nu inseamna ca nu exista Dumnezeu. Daca medicul greseste asta nu inseamna ca medicina nu e de incredere sau nu e corecta si folositoare asa si cu Dumnezeu, daca un preot sau un credincios greseste nu inseamna ca Dumnezeu nu exista.E salbaticie ce-am vazut.Pentru secolul 21 e salbaticie.Dar continui sa cred cu tarie, ceea ce am vazut nu imi schimba credinta.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Romania.

Răspuns utilizator avertizat